Partnerzy portalu
Hotele czekają na gości Puste hotele czekają na gości/ fot. shutterstock

Hotele czekają na gości

Z puli 4,2 mln bonów turystycznych Polacy aktywowali jedynie 1,3 mln. Hotelarze mają nadzieję, że z pozostałej części zrobią użytek podczas nadchodzącej majówki i wakacji. Na razie jednak się na to nie zapowiada - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Autor: PAP/ Dziennik Gazeta Prawna Data: 11 marca 2021 10:19

Jak wskazuje "DGP", do wykorzystania wciąż jest 2,9 mln bonów turystycznych na kwotę ok. 800 mln zł. "To, jak mówią przedsiębiorcy, stwarzało szanse na dobrą frekwencję w ich obiektach już od wiosny. Zwłaszcza że wyjazdy zagraniczne wciąż są bardzo utrudnione. Na wielu kierunkach obowiązują testy, do tego coraz częściej mówi się o wprowadzeniu paszportów dla osób zaszczepionych" - czytamy.

"Niestety, ich nadzieje mogą okazać się płonne. Trzecia fala koronawirusa, a co za tym idzie niepewność co do kolejnych obostrzeń, powstrzymują turystów przed rezerwowaniem noclegów" - podkreśla dziennik.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Według gazety niski stan zainteresowania potwierdzają przedsiębiorcy bez względu na lokalizację, dotyczy to także kurortów górskich i nadmorskich. "Jeśli o niskiej frekwencji możemy mówić w przypadku krajowych turystów, to liczba gości zagranicznych spadła niemal do zera" - dodaje "DGP".

SŁOWA KLUCZOWE

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz