Partnerzy portalu
Hotele dozwolone dla przygotowujących treści dla publicznego radia i telewizji Hotele dozwolone dla przygotowujących treści dla publicznego radia i telewizji; fot. shutterstock

Hotele dozwolone dla przygotowujących treści dla publicznego radia i telewizji

Autor: PAP Data: 30 grudnia 2020 21:20

Osoby zaangażowane w przygotowanie treści, wykorzystywanych przez jednostki publicznej radiofonii i telewizji oraz kontrolerzy NIK zostali dopisani do listy osób, wobec których można świadczyć usługi hotelowe. Odpowiednie rozporządzenie ukazało się w Dzienniku Ustaw.

W Dzienniku Ustaw opublikowano w środę rozporządzenie Rady Ministrów, zmieniające ostatnią wersję rozporządzenia ws. ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Zgodnie ze zmianą, dopuszczalne jest świadczenie usług hotelarskich także wobec osób "bezpośrednio zaangażowanych w przygotowanie treści wykorzystywanych przez jednostki publicznej radiofonii i telewizji oraz nadawców posiadających koncesję (...) w związku z wykonywaniem zadań zawodowych lub działalności gospodarczej związanej z przygotowaniem treści wykorzystywanych przez te jednostki lub nadawców".

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Dokumentem poświadczającym status tych osób "jest dokument wystawiony przez pracodawcę (...) lub umowa z jednostką publicznej radiofonii i telewizji, (...) lub z nadawcą posiadającym koncesję (...) lub dokument wystawiony przez tę jednostkę lub nadawcę."

W dotychczasowym brzmieniu przepis mówił ten jedynie o osobach, "bezpośrednio zaangażowanych w przygotowanie treści wykorzystywanych przez nadawców posiadających koncesję".

Do listy osób, wobec których można świadczyć usługi hotelarskie dopisano również kontrolerów Najwyższej Izby Kontroli, legitymujących się legitymacją kontrolera NIK.

SŁOWA KLUCZOWE

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz