Partnerzy portalu
Hotele otwarte od 8 maja Polski rząd ogłosił plan odmrażania gospodarki. Hotele będą otwarte od 8 maja/fot. shutterstock

Hotele otwarte od 8 maja

Autor: www.horecatrends.pl Data: 28 kwietnia 2021 11:15

Rząd ogłosił plan odmrażania gospodarki. Po majówce, 8 maja otwarte będą hotele. Jednak z limitami. 

Na konferencji prasowej rząd ogłosił luzowanie obostrzeń. 8 maja nastąpi otwarcie hoteli. Będą one jednak mogły przyjmować gości do limitu 50 proc. ilości dostępnych miejsc w obiekcie. 

Premier podkreślił, że stefy restauracyjne, wellnes oraz spa będą nadal zamknięte.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Hotele otwarte od 8 maja

8 maja wznowić działalność mogą hotele. Jednak na specjalnych warunkach, w ścisłym reżimie sanitarnym i jedynie do 50 proc. ilości dostępnych miejsc w danym obiekcie.

Do dnia 5 czerwca 2021 r. prowadzenie usług hotelarskich w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 8 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach hotelarskich oraz usługach pilotów wycieczek i przewodników turystycznych (Dz. U. z 2020 r. poz. 2211) jest dopuszczalne z zastrzeżeniem ust. 1 i 3–5. W przypadku prowadzenia usług hotelarskich w obiekcie hotelarskim, o którym mowa w art. 36 pkt 1–3 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach hotelarskich oraz usługach pilotów wycieczek i przewodników turystycznych, dla gości udostępnia się nie więcej niż 50% pokoi znajdujących się w danym obiekcie. Ograniczenia liczby udostępnianych pokoi nie stosuje się do pobytu gości będących żołnierzami Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej albo wojsk sojuszniczych, przebywających czasowo w Rzeczypospolitej Polskiej.

Do 14 maja 2021 r. prowadzenie działalności, o której mowa w ust. 13, na terenie prowadzenia usług hotelarskich, jest dopuszczalne wyłącznie dla gości, których pobyt wynosi co najmniej jedną dobę hotelową, pod warunkiem dostarczania posiłków lub napojów gościom do pokoju hotelowego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz