Partnerzy portalu
Hotele, pensjonaty i kwatery w Zakopanem pełne na czerwcowy weekend Hotele, pensjonaty i kwatery pod Tatrami mają pełne rezerwacje na przedłużony weekend czerwcowy / fot. shutterstock

Hotele, pensjonaty i kwatery w Zakopanem pełne na czerwcowy weekend

Autor: PAP Data: 02 czerwca 2021 14:23

Hotele, pensjonaty i kwatery pod Tatrami mają pełne rezerwacje na przedłużony weekend czerwcowy związany ze świętem Bożego Ciała. Miejsca noclegowe można jeszcze wynająć, ale poza Zakopanem. Ich ceny nieznacznie wzrosły.

Jak powiedział PAP Karol Wagner z zarządu Tatrzańskiej Izby Gospodarczej, "kategoryzowane obiekty noclegowe w mieście pod Giewontem są wypełnione do granic swoich możliwości, czyli do 50 proc. zajętości, zgodnie z rozporządzeniem". Dodał, że obiekty niekategoryzowane są również w całości wypełnione.

"Algorytm jest jeden - im dalej od centrum Zakopanego, tym większe szanse na znalezienie wolnych miejsc noclegowych. Pogoda zapowiada się dobra, więc jeżeli ktoś jeszcze dziś podejmie decyzję o przyjeździe pod Tatry, znajdzie miejsce, ale dalej od centrum i poza Zakopanem" - mówił Wagner.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Ceny obiektów noclegowych pod Tatrami na zbliżający się weekend poszły nieznacznie w górę. W hotelach w Zakopanem ceny pokoju dwuosobowego zaczynają się od 300 zł, a w popularnych kwaterach prywatnych w okolicach Zakopanego pokoje można znaleźć od 50 zł za osobę. Obiekty o najwyższym standardzie doszły z cenami nawet do 700 - 800 zł za pokój dwuosobowy.

Zgodnie z rozporządzenie Rady Ministrów w hotelach obowiązuje limit gości - maksymalnie 50 proc. zajętych pokoi. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz