×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Hotele składają wypowiedzenia. Co się stanie z uchodźcami pod koniec kwietnia?
Prawie 4 tysiące uchodźców przebywa obecnie w opiece instytucjonalnej zlokalizowanej w hotelach, motelach i ośrodkach wypoczynkowych w woj. świętokrzyskim. Fot. Archiwum

Hotele składają wypowiedzenia. Co się stanie z uchodźcami pod koniec kwietnia?

Autor: propertynews.pl/echodnia.eu Data: 13 kwietnia 2022 09:50

Obecnie hotele i inne tego typu ośrodku mają umowę z Świętokrzyskim Urzędem Wojewódzkim, który wypłaca im konkretną sumę za dobę za uchodźcę. Jednak już pod koniec kwietnia obiekty te będą przygotowywać się do sezonu i są sygnały, że większość wypowie umowy - pisze echodnia.eu.

Prawie 4 tysiące uchodźców przebywa obecnie w opiece instytucjonalnej zlokalizowanej w hotelach, motelach i ośrodkach wypoczynkowych w woj. świętokrzyskim. Wiadomo jednak, że tych osób jest więcej, możliwe, że nawet ponad 20 tys. – pisze echodnia.eu.

Obecnie nie ma problemu związanego z miejscami, w których uchodźcy mogą się zatrzymać i mieszkać. Wiele jednak zmieni się już pod koniec kwietnia. Obecnie hotele i inne tego typu ośrodku mają umowę z Świętokrzyskim Urzędem Wojewódzkim, który wypłaca im konkretną sumę za dobę za uchodźcę. Już pod koniec kwietnia hotele będą przygotowywać się do sezonu i są sygnały, że większość tych miejsc będzie wypowiadać umowy - pisze echodnia.eu.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Władze województwa mają jednak gdzie przenieść obywateli Ukrainy - są to remizy Ochotniczych Straży Pożarnych. Nie jest to oczywiście ten sam standard, co w hotelach.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz