Partnerzy portalu
Hotele z większym obłożeniem niż kwatery prywatne Hotele z lepszym obłożeniem niż kwatery prywatne/ fot. shutterstock

Hotele z większym obłożeniem niż kwatery prywatne

Autor: PAP Data: 20 czerwca 2021 10:08

Pod Tatrami w lipcu jest jeszcze sporo wolnych miejsc w hotelach i w kwaterach prywatnych. Za to sierpień sprzedaje się bardzo dobrze.

 Na weekend 19-20 czerwca spodziewamy się mniej gości niż w poprzedni. Przy rezerwacjach widać jednak podział społeczeństwa na bardziej i mniej zamożnych, ponieważ obiekty kategoryzowane, hotele, są bardziej zapełnione niż popularne kwatery prywatne. Bogatsi turyści korzystają z wypoczynku, a mniej zamożni z umiarem – mówi Karol Wagner z Tatrzańskiej Izby Gospodarczej.

Hotele popularniejsze niż kwatery prywatne

Jeżeli chodzi o rezerwacje wakacyjne to, tradycyjnie, sierpień cieszy się większym zainteresowaniem turystów.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

- W lipcu jest jeszcze sporo wolnych miejsc zarówno w hotelach jaki w kwaterach prywatnych, natomiast sierpień sprzedaje się bardzo dobrze – skwitował Wagner.

Sierpień od wielu lat cieszy się największą popularnością, jeżeli chodzi o wypoczynek pod Tatrami. Szczególnie oblegany jest termin w okolicach 15 sierpnia, czyli święta maryjnego. Wagner dodał, że przed pandemią wakacyjni goście rezerwowali pobyty pod Tatrami począwszy od stycznia, a najpóźniej w kwietniu hotele i pensjonaty w Zakopanem na wakacje były już zarezerwowane. W tym roku wakacyjne rezerwacje pod Tatrami zaczęły się z od drugiej połowy kwietnia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz