HR Group przejmuje hotele Vienna Housepropertynews.pl - 01 marca 2021 10:54


HR Group przejmuje 23 niemieckie i międzynarodowe hotele Vienna House, w tym 20 obecnie działających oraz trzy nieruchomości na etapie realizacji. W Polsce jest to Vienna House Mokotów oraz dwa powstające obiekty: Vienna House Easy we Wrocławiu i Vienna House R.evo w Katowicach.


Hogan Lovells doradza HR Group przy przejęciu portfela hoteli od Vienna House Group

Prawnicy kancelarii Hogan Lovells, pod kierownictwem partnerów z Frankfurtu, Matthiasa Jaletzke i Marca P. Wernera, doradzali spółce HR Group, prowadzącej działalność hotelarską, w związku z nabyciem portfela hoteli od Vienna House Group. W wyniku transakcji, HR Group przejmuje blisko połowę portfela hotelowego Vienna House.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Przedmiotem transakcji są 23 niemieckie i międzynarodowe hotele, w tym 20 obecnie działających oraz trzy nieruchomości na etapie realizacji. Wszystkie obiekty działają lub będą działać na podstawie umów dzierżawy. Po przejęciu, berlińska spółka HR Group stanie się właścicielem 75 hoteli dysponujących ponad 12.500 pokojami. W Polsce jest to Vienna House Mokotów oraz dwa powstające obiekty: Vienna House Easy we Wrocławiu i Vienna House R.evo w Katowicach.

Hogan Lovells regularnie doradza HR Group we wszystkich aspektach prawnych prowadzonych przez spółkę transakcji hotelowych.