×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
HR Group przejmuje. Wchodzi na azjatycki rynek hotelowy
Lobby Travelodge Nimann w Chiang Mai, Tajlandia. © Absolute Hotel Services

HR Group przejmuje. Wchodzi na azjatycki rynek hotelowy

Autor: PTWP - PropertyNews.pl Data: 09 maja 2023 11:43

HR Group, berlińska firma hotelarska rozszerza swoją działalność, dokonując inwestycji w azjatycką spółkę Absolute Hotel Services (AHS).

  • HR Group (HRG) kontynuuje ekspansję poprzez przejęcie udziałów U Global Hospitality Company Limited w Absolute Hotel Services (AHS) z siedzibą w Bangkoku.
  • HR Group współpracuje z takimi grupami hotelowymi jak: Accor, Wyndham Hotel Group, Dorint Hotels & Resorts, Hyatt, Hilton, Marriott, Radisson, IHG i Deutsche Hospitality.
  • AHS zarządza hotelami pod markami Eastin Hotels & Resorts, U Hotels & Resorts, Absolute Collection i Travelodge.

Z ponad 37 hotelami i klubami golfowymi oraz 34 projektami w fazie rozwoju w Tajlandii, Wietnamie, Indonezji, Indiach, Hongkongu i Turcji, spółka AHS jest jedną z najszybciej rozwijających się grup hotelowych w Azji. W tym roku planowane są kolejne inwestycje w Korei i na Filipinach.

HR Group przejmuje i wchodzi na azjatycki rynek hotelowy

Dzięki tej znaczącej inwestycji w AHS wkraczamy na ekscytujący rynek azjatycki, umacniając jednocześnie naszą pozycję jednego z wiodących multibrandowych operatorów hotelowych w Europie. Oprócz hoteli i projektów w Azji transakcja przewiduje również rozszerzenie portfolio AHS w Europie - tą transakcją Ruslan Husry, właściciel HRG, potwierdza swoją strategię wzrostu.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

W ubiegłym roku austriacko-tajska spółka matka Lombard Estate Capital
i U Global Hospitality Company Limited zdecydowały się z wyprzedzeniem sprzedać swoje udziały własnościowe w spółce hotelowej Vienna House. Był to pierwszy krok ku obecnej współpracy.

Jesteśmy zachwyceni, że zyskaliśmy nowego udziałowca i ważnego partnera w HRG. To partnerstwo stworzy globalną firmę hotelarską, która będzie działać od Wschodu na Zachód i umożliwi AHS jeszcze szybszy i dalszy rozwój. Swoje dalsze działania opieramy na naszym sukcesie ostatnich 15 lat oraz wsparciu HRG, która ma rozległe doświadczenie w branży w Europie. Przyszłość wygląda bardziej niż obiecująco - mówi Jonathan Wigley, prezes i założyciel AHS. 

W skład nowej struktury udziałowców AHS wchodzą teraz: HRG, Jonathan Wigley oraz U Global Hospitality. Siedziba firmy pozostanie w Bangkoku.

Obie firmy hotelarskie łączy podobne DNA, kreatywna przedsiębiorczość i duży potencjał wzrostu. AHS ma doskonały zespół i know-how w Azji, podobnie jak HRG ma w Europie - razem możemy osiągnąć jeszcze więcej - dodaje Rupert Simoner, prezes Lombard Estate Capital, który w znacznym stopniu przyczynił się do finalizacji tej transakcji.

Kwota transakcji nie zostanie ujawniona. Zamknięcie transakcji planowane jest na koniec maja 2023 roku.

 

 

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz