Partnerzy portalu
IGHP apeluje do premiera o niezamykanie hotelowych restauracji IGHP apeluje do premiera o niezamykanie hotelowych restauracji; fot. shutterstock

IGHP apeluje do premiera o niezamykanie hotelowych restauracji

Autor: Propertynews Data: 23 października 2020 13:06

Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego wystosowała apel do premiera Mateusza Morawieckiego o pozwolenie na funkcjonowanie restauracji w hotelach.

Od soboty, 24 października, wszystkie restauracje i bary w Polsce zostaną zamknięte na m.in. dwa tygodnie. Możliwa będzie jedynie dostawa na wynos. Dotyczy to również gastronomii hotelowej. 

Jak pisze w apelu IGHP: "Pozwalamy sobie powtórzyć naszą argumentację z pisma wysłanego do Pana w dniu 30.04.br, w którym zwracaliśmy uwagę, że: „…bezpieczniejsza jest obsługa gości w restauracji hotelowej przy zachowaniu reżimu sanitarnego, zachowaniu odległości między osobami i innych ograniczeń, niż umożliwienie im szukania wyżywienia poza hotelem.”

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Jak argumentuje Izba, po półrocznym okresie funkcjonowania w zaostrzonym reżimie sanitarnym hotele wyspecjalizowały się w bezpiecznej obsłudze gastronomicznej, bez której funkcjonowanie hotelowych obiektów jest ułomne.

- Powszechnie zostały wdrożone standardy sanitarne opracowane przez IGHP, Ministerstwo Rozwoju, GIS i POT. Frekwencja obecnie we wszystkich hotelach jest tak niewielka, że nie ma niebezpieczeństwa naruszenia wymaganego dystansu społecznego w restauracjach hotelowych - czytamy w liście otwartym.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz