×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
IGHP nawiązała współpracę z uPacjenta
Świadomość i profilaktyka to główne sposoby na ograniczenie zachorowań na nowotwory w społeczeństwie.

IGHP nawiązała współpracę z uPacjenta

Autor: oprac. AW Data: 18 stycznia 2022 11:26

Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego nawiązała współpracę z uPacjenta, organizując akcję poświęconą edukacji onkologicznej i profilaktyce nowotworowej wśród pracowników branży hotelarskiej.

– W Polsce nowotwory stanowią drugą przyczynę zgonów, a w ciągu kilku lat staną się pierwszą. Najlepszym sposobem na walkę z rakiem jest połączenie świadomości z profilaktyką. Zależy nam na pracownikach branży hotelarskiej, a ich zdrowie jest wartością bezcenną. Stąd nasze zaangażowanie w działania związane z profilaktyką zdrowotną. Na najbliższe 12 miesięcy zaplanowaliśmy wiele aktywności związanych z promocją zdrowia wśród hotelarzy. To element naszej strategii CSR, którą chcemy konsekwentnie realizować w 2022 roku – mówi Agnieszka Maszner-Paprocka, członkini zarządu IGHP.

Badania dla pracowników branży hotelarskiej

Świadomość i profilaktyka to główne sposoby na ograniczenie zachorowań na nowotwory w społeczeństwie. Dzięki badaniom profilaktycznym wcześnie wykryta choroba może być w pełni wyleczalna, gwarantując długie życie. IGHP w trosce o zdrowie pracowników branży hotelarskiej nawiązała współpracę z uPacjenta, organizując akcję edukacyjną na temat onkologii i profilaktyki nowotworowej.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

W ramach tej inicjatywy hotele, obiekty hotelarskie oraz dostawcy będący członkami IGHP będą mogli zakupić w niższej cenie voucher na domowe badania profilaktyczne dla pracowników i ich rodzin. Rozliczenie finansowe za voucher hotel będzie ustalał indywidualnie z pracownikiem. Zniżka do 15 proc. obowiązuje na dwa pakiety badań - pakiet damski i męski, które obejmują markery nowotworowe piersi, jajnika, jądra i prostaty. Pozwalają na dokonanie ogólnej oceny stanu organizmu i diagnostykę chorób onkologicznych. Pakiet onkologiczny damski to badania: CA 125, CA 15-3, CA 19-9, CEA, pełna morfologia krwi oraz OB. Pakiet onkologiczny męski obejmuje: AFP, CA 19-9, CEA, pełną morfologię krwi, OB oraz PSA całkowity. 

Współpraca z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Studentów Medycyny IFMSA Poland

W 2018 roku rak szyjki macicy został sklasyfikowany przez Global Cancer Observatory na 4. miejscu pod względem zachorowalności w rankingu chorób nowotworowych. W Polsce rocznie ponad 2000 kobiet słyszy diagnozę ,,rak szyjki macicy’’, a 20 proc. chorych nie ukończyło jeszcze 45. roku życia.

IGHP została partnerem akcji Pink Lips Project - jednego z czołowych projektów organizowanych co roku przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA Poland. Z okazji Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Raka Szyjki Macicy, który trwa w dniach 17-23.01.2022 r., studenci i studentki medycyny przygotowują kampanię, celem której jest szerzenie wiedzy nt. czynników wpływających na rosnącą liczbę zachorowań na raka szyjki macicy oraz możliwości wczesnego wykrycia choroby i szczepień ochronnych. Szczególnie w 2022 roku, oprócz promowania wykonywania regularnej cytologii, chcą zachęcać młode osoby do zaszczepienia się przeciwko HPV oraz szerzyć wiedzę o wirusie i negatywnych konsekwencjach zakażenia. W ramach akcji dla członków IGHP w styczniu IFMSA Poland przeprowadzi webinar z zakresu profilaktyki raka szyjki macicy.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz