×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
IGHP: Prognozy rezerwacji noclegów w hotelach są niekorzystne
Prognozy rezerwacji noclegów w hotelach są niekorzystne; fot. unsplash

IGHP: Prognozy rezerwacji noclegów w hotelach są niekorzystne

Autor: PAP Biznes Data: 19 kwietnia 2022 13:28

Prognozy rezerwacji noclegów w hotelach w Polsce na kolejne trzy miesiące są niekorzystne - wynika z ankiety Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego.

IGHP: Obłożenie w hotelach

"Dane dotyczące przyjętych rezerwacji na kolejne trzy miesiące nadal powielają niekorzystny schemat poprzednich okresów: prognozy są słabe i pogarszają się z każdym kolejnym miesiącem. Jedyną korzystniejszą różnicę do poprzednich ankiet stanowi kwiecień, dla którego stan rezerwacji jest lepszy niż miesiąc temu był dla marca" - pisze w omówieniu ankiety IGHP.
 
Izba pisze, że nadal jednak dużo, bo ponad połowa hoteli (54 proc.) wskazała na obłożenie poniżej 30 proc. Dość równoliczne grupy (19 i 17 proc. obiektów każda) posiadają obłożenie odpowiednio w zakresie 31-40 proc. oraz 41-50 proc., a frekwencję powyżej 50 proc. już tylko 10 proc. hoteli.
 
IGHP podaje, że prognozy na kolejne dwa miesiące są już bardzo słabe: blisko 3/4 hoteli posiada rezerwacje poniżej 30 proc. obłożenia.
 
"Po raz kolejny potwierdza to, że nadal mamy do czynienia ze zjawiskiem krótkiego okienka rezerwacyjnego, a tradycyjne długie weekendy majowy i czerwcowy nie skłoniły jeszcze gości do złożenia wczesnych rezerwacji" - napisano w komentarzu.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News

SŁOWA KLUCZOWE

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz