Partnerzy portalu
IGHP: Sytuacja hoteli jest dramatyczna IGHP apeluje o tarczę 2.0 dla dużych przedsiębiorstw hotelowych

IGHP: Sytuacja hoteli jest dramatyczna

Autor: propertynews.pl Data: 26 marca 2021 14:41

Sytuacja hoteli jest dramatyczna i przypomina przysłowiową jazdę bez trzymanki - mówi propertynews.pl Ireneusz Węgłowski, prezes IGHP.

Propertynews.pl: Jaki jest w obecnej sytuacji czołowy postulat IGHP? Mamy lockdown hotelowy, ale mamy też rekordową falę zachorowań, więc nawet gdyby hotele były otwarte, to i tak by nie zarobiły.

Ireneusz Węgłowski, prezes IGHP: Rozumiemy powagę sytuacji pandemicznej w Polsce. Kwestią nadrzędną jest walka z pandemią i zdrowie ludzi, chociaż strategia, jaką przyjął rząd jest dla hotelarzy mało przejrzysta. Od wielu miesięcy sytuacja branży hotelarskiej jest dramatyczna i przypomina przysłowiową jazdę bez trzymanki. W związku z decyzją rządu o kolejnym lockdownie, hotele w całym kraju są zamknięte. Niektóre zdecydowały się kontynuować działalność i świadczyć usługi pojedynczym grupom zawodowym określonym w rozporządzeniu. W związku z brakiem możliwości legalnego funkcjonowania przedsiębiorcy hotelowi potrzebują godziwych rekompensat za straty finansowe m.in. na pokrycie kosztów stałych generowanych przez obiekty, wynagrodzenia dla pracowników. Cieszy nas zapowiedź premiera dotycząca dodatkowego wsparcia finansowego dla hoteli. Czekamy jednak na konkrety i na jak najszybsze wypłaty środków. Należałoby także przyśpieszyć prace parlamentu nad projektem ustawy odszkodowawczej, będącej inicjatywą Senatu. 

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Więcej na propertynews.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz