×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
IGHP: Wiele hoteli nie odrobiło strat spowodowanych pandemią
Ireneusz Węgłowski zaznaczył, że najtrudniejsza sytuacja jest w w grupie hoteli biznesowych i MICE/ fot. PTWP

IGHP: Wiele hoteli nie odrobiło strat spowodowanych pandemią

Autor: propertynews.pl Data: 23 września 2021 09:35 | Aktualizacja: 23 września 2021 11:02

Niektóre hotele w okresie wakacyjnym nadrobiły częściowo straty, ale wielu obiektom, w tym (...) opartym o segment MICE czy sprofilowanym na zagraniczny biznes, niestety to się nie udało - powiedział prezes Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego, przewodniczący rady Polskiej Organizacji Turystycznej Ireneusz Węgłowski.

- Nastroje są umiarkowanie optymistyczne, ale niepewność pozostaje - mówił podczas dyskusji „Turystyka – nowe otwarcie” w ramach EEC Ireneusz Węgłowski, prezes Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego, przewodniczący rady Polskiej Organizacji Turystycznej.

Jak zaznaczył, branża hotelowa nie jest jednorodna.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

- Według naszych danych niektóre hotele w okresie wakacyjnym nadrobiły częściowo straty, ale wielu obiektom, w tym hotelom sieciowym zlokalizowanym w miastach i opartym o segment MICE czy sprofilowanym na zagraniczny biznes, niestety, się to nie udało - wyjaśnił prezentując najnowsze dane za wrzesień.

Jaka była frekwencja w hotelach?

-  65 proc. obiektów w Polsce zanotowało frekwencję powyżej 75 proc., a 85 proc. hoteli odnotowało frekwencję powyżej 40 proc., w grupie wypoczynkowej cztery na pięć hoteli zanotowały frekwencję powyżej 70 proc. podczas gdy w grupie biznesowej i MICE poziom 70-proc. frekwencji uzyskało tylko 23 proc. hoteli. Tę niejednorodność należy brać pod uwagę przy prognozach na przyszłość - podkreślił.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz