Partnerzy portalu
Indie czekają zagranicznych turystów
fot. shutterstock

Indie czekają zagranicznych turystów

Autor: PAP Data: 08 października 2021 12:41

15 października Indie znów otworzą granice dla turystów zagranicznych - informuje rząd w Delhi. W związku z pandemią pozostaje zamknięty dla obcokrajowców od ponad roku.

"Po wzięciu pod uwagę różnych czynników ministerstwo spraw wewnętrznych zdecydowało o wznowieniu przyznawania wiz turystom zagranicznym udającym się do Indii lotami czarterowymi od 15 października 2021 r." - poinformował resort w oświadczeniu wydanym w czwartek wieczorem.

Odwiedzający kraj będą nadal zobowiązani do respektowania zasad wprowadzonych w związku z pandemią Covid-19 - dodano. MSW podkreśliło, że decyzję tę podjęło po spotkaniu z władzami stanów oraz przedstawicielami sektora turystyki.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Indie czekają turystów ze świata

Wydawanie wiz turystycznych było wstrzymane od początku pandemii w marcu 2020 roku.

Indie zmagały się z najpoważniejszą dotychczas falą SARS-CoV-2 pomiędzy marcem a majem br. W najgorszym momencie dzienny bilans nowych infekcji przekraczał 400 tys., a zgonów związanych z Covid-19 - 4 tys.

Obecnie liczba zakażeń w kraju o liczącym ok. 1,3 mld mieszkańców, zmniejszyła się do średnio 20 tys. zakażeń i około 200-300 zgonów dziennie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz