Partnerzy portalu
Indonezja znów otwarta na turystów Najpierw Bali, teraz pozostałe regiony. Indonezja powoli się otwiera/fot. shutterstock

Indonezja znów otwarta na turystów

Autor: PAP Data: 25 października 2021 10:16

Indonezja będzie stopniowo otwierać części kraju, w których wskaźniki szczepień covid-19 przekraczają 70 proc. Jako pierwsza otworzyła się wyspa Bali. Na liście 19 państw, których w pełni zaszczepieni obywatele mogą odwiedzić wyspę, jest również Polska.

Indonezja będzie stopniowo ponownie otwierać części kraju, w których wskaźniki szczepień covid-19 przekraczają 70 proc. – powiedział jej prezydent Joko Widodo na forum biznesowym Azji Południowo-Wschodniej.

Indonezja znów otwarta na turystów

Prezydent Joko Widodo powiedział, że Azja Południowo-Wschodnia powinna zacząć łagodzić ograniczenia w podróżowaniu, szczególnie dla zaszczepionych przybyszów z negatywnymi testami covid-19. Jego zdaniem region wymaga reform, aby przygotować się na przyszłe kryzysy zdrowotne. 

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

W Indonezji, po 18 miesiącach zamknięcia z powodu pandemii SARS-CoV-2, jako pierwsza otworzyła się w połowie października turystyczna wyspa Bali. Na liście 19 państw, których w pełni zaszczepieni przeciw covid-19 obywatele mogą odwiedzić tropikalną wyspę, jest też Polska.

Indonezja wymaga od zagranicznych turystów pięciodniowej kwarantanny po przylocie. Wymagane będzie także ubezpieczenie zdrowotne do sumy 70 tys. dolarów w razie zakażenia się koronawirusem – podała Agencja Reutera.

W 2019 roku Bali odwiedziło 6,2 mln zagranicznych turystów. Pandemia Covid-19 pozbawiła Bali istotnego źródła dochodu z turystyki, która odpowiada za 54 proc. lokalnej gospodarki – podaje Agencja Reutera. W ciągu pierwszych sześciu miesięcy bieżącego roku, na Bali przyleciało jedynie 35 osób zza granicy.

Poza Polską, Bali otworzyło się m.in. na Chiny, Indie, Nową Zelandię, Francję, Włochy, Hiszpanię, Węgry i Norwegię.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz