Partnerzy portalu
Inicjator "Góralskiego Veta": Restrykcje są niekonstytucyjne i bezprawne Inicjator "Góralskiego Veta": Restrykcje są niekonstytucyjne i bezprawne; fot. shutterstock

Inicjator "Góralskiego Veta": Restrykcje są niekonstytucyjne i bezprawne

Autor: Radio Zet Data: 12 stycznia 2021 10:36

– Restrykcje są niekonstytucyjne i bezprawne. My stoimy w prawie, a rząd jest rebeliantem. My do rebelii rządu nie chcemy się przyłączać – powiedział w Radiu ZET Sebastian Pitoń, inicjator akcji protestacyjnej „Góralskie Veto”.

Sebastian Pitoń, inicjator akcji protestacyjnej „Góralskie Veto” stwierdził w rozmowie w Radiu Zet, że jeśli teraz przedsiębiorcy z Podhala nie zdobędą się na „akt odwagi, żeby wrócić do normalności, to później będzie lawina nieodwracalnych bankructw”.

–  Nie boimy się sanepidu i policji, bo to ludzie, którzy żyją wśród nas i wszyscy jedziemy na jednym wózku. - Już chodzą kontrole i proszę mi wierzyć – nie jest źle. Policjanci i urzędnicy z sanepidu zachowują się w sposób racjonalny i nienadgorliwy – mówi Pitoń. Dodaje, że „Góralskie Veto” ma swoich prawników i da sobie radę.  

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Górale otworzą biznesy, a turyści? - Założyłbym się, że przyjadą. Wiem to, bo mam sygnały – komentuje architekt z Kościeliska. - Bardzo chcą przyjechać a przedsiębiorcy nie są jeszcze pewni. Akcja ma na celu upewnienie ich, że to dobra decyzja – dodaje Sebastian Pitoń. 

Całość na wiadomosci.radiozet.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz