Inpro i Dobry Hotel łączą siłyPropertyNews - 13 sierpnia 2019 10:02


Należąca do gdańskiego dewelopera Inpro SA, spółka Dom Zdrojowy podpisała umowę z firmą zajmującą się zarządzaniem hotelami - Dobry Hotel. W ramach tej umowy Dobry Hotel wydzierżawi należący do spółki Dom Zdrojowy czterogwiazdkowy Hotel Spa Dom Zdrojowy przy ul. Tadeusza Kościuszki w Jastarni oraz przejmie prawa i obowiązki wynikające z umów najmu apartamentów - czytamy w komunikacie giełdowym Inpro SA.

Hotel Spa Dom Zdrojowy w Jastarni to inwestycja typu condohotel (apartamenty mają właścicieli, którzy je wynajmują gościom), Obiekt oddano do użytku w 2005 r.

Umowa między Inpro i Dobry Hotel została podpisana na 10 lat.

"Dzierżawca będzie prowadził w dzierżawionym obiekcie działalność hotelową przy założeniu zachowania dotychczasowego oznaczenia obiektu Dom Zdrojowy. Dzierżawca przejmie także pracowników spółki Dom Zdrojowy Sp. z o.o. świadczących pracę w powyższym obiekcie na mocy art. 231 Kodeksu pracy. Dzierżawca przejmie także zadania i obowiązki zawiązanie z zarządzaniem tym obiektem oraz po podjęciu stosownych uchwał także znajdującą się w strukturach budynku, w którym znajduje się hotel, wspólnotą mieszkaniową" - czytamy w komunikacie.

Jak dodano, wartość czynszów w skali roku nie powinna przekraczać 5% kapitałów własnych emitenta.

To kolejna umowa Inpro i Dobrego Hotelu. Wcześniej firmy podpisały umowę dotyczącą Hotelu Mikołajki w Mikołajkach.

Firma Dobry Hotel powstała w 2004 roku. Zajmuje się zarządzaniem kilkunastoma hotelami w największych miastach w Polsce.