Partnerzy portalu
InterContinental Hotels Group stawia na ekorozwój i obniżanie zużycia energii fot. materiały prasowe

InterContinental Hotels Group stawia na ekorozwój i obniżanie zużycia energii

Autor: www.propertynews.pl Data: 21 lutego 2019 16:22

InterContinental w Madrycie obniżył zużycie energii o 445 tys. kWh rocznie. Taka ilość wystarczyłaby do zagotowania dwóch milionów czajników wody. Gdyby 25 proc. wszystkich hoteli na świecie udało się osiągnąć podobne oszczędności, globalna emisja CO2 zostałaby zmniejszona o 12 mln ton rocznie – to tak jakby zamknąć trzy elektrownie węglowe.

Sieć IHG (InterContinental Hotels Group) obejmuje 5 500 hoteli piętnastu marek w blisko 100 krajach na całym świecie. Zgodnie ze strategią grupy, każdy z nich wpisuje się w politykę ekorozwoju. Dzięki systemowi IHG Green Engage w latach 2013-2017 firma zmniejszyła emisję CO2 każdego ze swoich pokojów średnio o 15%. Za największe zużycie energii elektrycznej odpowiadają systemy HVAC (ogrzewanie, wentylacja i klimatyzacja), które stanowią od 60 do 80 procent ogółu energii zużywanej przez hotel.

- System IHG Green Engage pomaga osiągnąć w każdym z naszych hoteli wyznaczone cele środowiskowe. Przy jednoczesnym wdrażaniu tego typu restrykcji, nigdy nie pozwalamy sobie na żadne kompromisy w kwestii komfortu i wygody naszych gości – wyjaśnia Esteban Rodriguez, główny inżynier hotelu InterContinental Madrid.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Szczegółowe badanie energetyczne przeprowadzone przez Exel Industrial, oficjalnego partnera ABB, pokazało, że zużycie energii hotelu było wysokie, szczególnie w przypadku ośmiu zespołów pomp, obsługujących systemy HVAC, które dostarczały ciepłą wodę do pokoi gościnnych, kuchni oraz innych części obiektu.

Kierując się wynikami analizy, instalacje te zostały wyposażone w 13 napędów o zmiennej prędkości (VSD) ABB ACH550 i 16 silników niskiego napięcia w klasie sprawności IE3. Nowe urządzenia zostały następnie zintegrowane z systemami zarządzania budynkiem. Zapewnia to większą stabilność instalacji, a przede wszystkim wyższą efektywność energetyczną, ponieważ prędkość obrotowa silnika dostosowywana jest do zapotrzebowania w danym momencie.

Więcej na www.propertynews.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz