Partnerzy portalu
Itaka: odwołane loty czarterowe, przewoźnik nie podstawi samolotów
Itaka odwołuje loty czarterowe, bo przewoźnik nie podstawi samolotów /fot. shutterstock

Itaka: odwołane loty czarterowe, przewoźnik nie podstawi samolotów

Autor: propertynews.pl Data: 25 czerwca 2022 17:40

Itaka odwołało część lotów czarterowych na wakacje 2022. A wszystko przez problemy linii lotniczej, która nie jest w stanie podstawić samolotów.

  • Wzrost liczby strajków i czasowych zamknięć przestrzeni powietrznej wpłynął także na zmiany w lotach czarterowych.
  • Odwołano loty czarterowe na Gran Canarię, Zakynthos, do Dżerby oraz Egiptu.
  • Itaka informuje, że konieczna będzie aktualizacja siatki połączeń.

"W związku z koniecznością wprowadzenia pilnych zmian w siatce połączeń czarterowych na sezon Lato 22, a co za tym idzie anulacją pojedynczych wylotów, przepraszamy naszych klientów za wszelkie niedogodności spowodowane tym faktem" - poinformowało jedno z największych biur podróży w Polsce.

Biuro Itaka informuje, że powyższe działania są niezbędne do aktualizacji siatki połączeń, do czego zmusiły  biuro "nagłe okoliczności, spowodowane wycofaniem się jednego z przewoźników z obsługi operacji czarterowych".

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

"Niestety po trudnym okresie pandemii branża lotnicza, która w tym czasie mocno zredukowała zatrudnienie, tego lata boryka się z poważnymi problemami kadrowymi, co bezpośrednio wpływa zarówno na dostępność załóg samolotów, jak i obsługi naziemnej. Potwierdzają to liczne sytuacje kryzysowe i chaos, do których dochodzi na lotniskach w większości krajów Europy. Istniejące procedury nie zezwalają na wykonywanie lotów bez spełnienia określonych procedur, gdzie czynnik ludzki ma znaczenie kluczowe, w związku tym część zaplanowanych lotów nie może być zrealizowana" - pisze Itaka.

Lotniska w bezruchu

Gwałtowny wzrost liczby strajków lub czasowych zamknięć przestrzeni powietrznej (jak w zeszłym tygodniu w Tunezji, Amsterdamie, Szwajcarii itp.) spowodował reakcję łańcuchową nie tylko na regularne loty w Europie, ale także na zmiany w lotach czarterowych.

Więcej czytaj na propertynews.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz