×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego o działalności firm branży HORECA w Rosji. Oświadczenie
Uważamy, że wszystkie międzynarodowe firmy branży hotelarskiej i gastronomicznej powinny zawiesić lub zlikwidować swoje operacje w Rosji - oświadczył w imieniu IGHP prezes Izby Ireneusz Węgłowski. Fot. IGHP

Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego o działalności firm branży HORECA w Rosji. Oświadczenie

Autor: KG/horecatrends Data: 28 marca 2022 09:50

Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego wydała oświadczenie dotyczące działalności międzynarodowych firm branży HORECA w Rosji.

''Rosyjska inwazja na Ukrainę powoduje rosnące z dnia na dzień straty i cierpienia społeczeństwa ukraińskiego. Uważamy, że niezależnie od potępienia napaści przez rządy i narody większości krajów świata, niezbędne są konkretne działania mające na celu wywarcie presji ekonomicznej na Federację Rosyjską'' - pisze Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego.

Wskazuje, że takimi działaniami są różnorodne sankcje gospodarcze podejmowane przez rządy, międzynarodowe organizacje i korporacje prowadzące dotąd działalność na rynku rosyjskim.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

''Z uznaniem obserwujemy, jak liczne organizacje branży HORECA wycofują się z prowadzenia działalności w Federacji Rosyjskiej. Uważamy, że wszystkie międzynarodowe firmy branży hotelarskiej i gastronomicznej powinny zawiesić lub zlikwidować swoje operacje w Rosji. Jest to jedyna konkretna forma nacisku ze strony naszej branży, która może przyczynić się do wygaszenia krwawego konfliktu na Ukrainie'' - podaje IGHP w oświadczeniu pod którym podpisał się Ireneusz Węgłowski, prezes Izby. 

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz