×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Jak będziemy podróżować w 2023 roku?
Jak będziemy podróżować w 2023 roku? fot. unsplash

Jak będziemy podróżować w 2023 roku?

Autor: podroze.wprost.pl Data: 27 lutego 2023 10:35

W 2023 roku turyści będą podróżować przede wszystkim weekendowo, świadomie i z troską o środowisko - przewiduje portal podroze.wprost.pl.

Jak będziemy podróżować w 2023 roku?

Tradycyjne tygodniowe wyjazdy, to już przeszłość. Coraz częściej wybieramy wyjazdy weekendowe, a nawet jednodniowe, podczas których towarzyszy nam znaczne grono rodziny i przyjaciół. Decydowanie się na weekendowe wyjazdy pozwala nam zaoszczędzić na noclegach, możemy się szybko zregenerować, a dodatkowo mamy możliwość odwiedzenia większej liczby miejsc.

Dodatkowo turyści nie jeżdżą już „w ciemno”. Coraz ważniejszym elementem naszej podróży jest jej dokładne zaplanowanie. Myślimy już nie tylko kierunkiem i terminem, ale układamy cały harmonogram, spisując miejsca, które chcemy odwiedzić i aktywności, których będziemy próbować.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Młodzi turyści mają również inne wymagania co do kierunków wyjazdów. „Są skłonni podróżować nieutartymi ścieżkami, aby wspierać gospodarkę mniej zamożnych regionów, niż wybierać typowo turystyczne kierunki, jak np. europejskie stolice” – uważa Grzegorz Mikielewicz z platformy Getaway.

Więcej na podroze.wprost.pl

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz