Partnerzy portalu
Katowice: hotele czekają na start MICE Przemysław Wieczorek, członek zarządu sieci Puro Hotels

Katowice: hotele czekają na start MICE

Autor: www.propertynews.pl Data: 07 czerwca 2021 12:38

Hotele w Katowicach będą się zmagać z problemami do momentu odbudowania potencjału konferencyjno-wystawienniczego w ramach MCK - mówi Przemysław Wieczorek, członek zarządu sieci Puro Hotels.

Jak ocenia Pan sytuację na rynku hotelowym w Katowicach?

Sytuacja na rynku hotelowym wygląda źle od wielu miesięcy. Perspektywy powrotu do normalności w tej branży wyglądają różnie, w zależności od specyfiki poszczególnych rynków.

Ośrodki polegające na polskich gościach indywidualnych typu "leisure" są w najlepszej sytuacji. Goście indywidualni, również biznesowi, stanowią największą i, co się okazało, najważniejszą grupę w czasach pandemii dla hoteli. Miasta, gdzie brak jest turystów, są w najtrudniejszej sytuacji. Firmy mocno ograniczyły podróże, w szczególności duże firmy międzynarodowe. Katowice należą do ośrodków, które są właśnie w tej najtrudniejszej sytuacji.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Hotele w Katowicach zaspakajają potrzeby gości biznesowych oraz eventowo-konferencyjnych. O ile w przypadku pierwszej grupy mówimy o znaczącym ograniczeniu popytu na usługi hotelowe, to w przypadku drugiej grupy o zupełnym wygaszeniu możliwości sprzedaży usług hotelowych.

Więcej czytaj na www.propertynews.pl

SŁOWA KLUCZOWE

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz