Partnerzy portalu
Kiedy branża turystyczna wróci do formy? / fot. shutterstock

Kiedy branża turystyczna wróci do formy?

Autor: PAP Data: 02 czerwca 2021 11:52

W nadchodzącym sezonie letnim branża turystyczna będzie miała podobne obroty, jak w latach sprzed pandemii. Fundamentem będzie rozwój turystyki krajowej – twierdzi  wiceminister rozwoju, pracy i technologii Andrzej Gut-Mostowy.

"Z naszych badań w resorcie rozwoju wynika, że Polacy przełożą część wyjazdów zagranicznych na rynek krajowy - jest to od kilku do kilkunastu procent według różnych badań, ale jest to na tyle duża i ważna kwota, że wszystkie atrakcje turystyczne, wszystkie regiony turystyczne w Polsce mogą oczekiwać wzmożonego ruchu turystycznego" - mówił Gut-Mostowy.

Branża turystyczna - fundamentem rozwój turystyki krajowej

Rynek turystyki krajowej w Polsce stanowi około 2/3 obrotów w turystyce, a 1/3 to turyści zagraniczni.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Wiceminister zaznaczył, że turyści obecnie częściej poszukują na wypoczynek terenów atrakcyjnych przyrodniczo i unikają tłumów. Według jego wiedzy, miasta turystyczne będą cieszyły się mniejszą frekwencją turystyczną, a regiony górskie, nadmorskie, gospodarstwa agroturystyczne czy Mazury, będą bardziej oblegane.

"Na te nowe preferencje polskich turystów musimy być przygotowani jako branża. Na pewno najbliższe wakacje będą dla Polaków udane, zwłaszcza na rynku krajowym. Polski bon turystyczny, który wprowadziliśmy prawie rok temu, będzie elementem motywującym do korzystania z turystyki krajowej" - mówił wiceminister.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz