×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Kiedy ruszy Hotel Gołębiewski Pobierowo? Znamy termin
A jednak. Hotel Gołębiewski Pobierowo ruszy przed wakacjami/fot. Hotel Gołębiewski Pobierowo/Facebook

Kiedy ruszy Hotel Gołębiewski Pobierowo? Znamy termin

Autor: PTWP - PropertyNews.pl Data: 08 kwietnia 2023 14:45

Kolejny obiekt sieci Hotele Gołębiewski, założonej przez Tadeusza Gołębiewskiego, wkrótce otworzy podwoje. Gigantyczny hotel w Pobierowie ruszy przed wakacjami 2023 - informuje portal Propertynews.pl.

  • Prace nad budową Hotelu Gołębiewski w Pobierowie trwają.
  • Jak informuje serwis www.propertynews.pl, kilka tygodni temu konsorcjum banków uruchomiło finansowanie inwestycji.
  • Pierwsza część Hotelu Gołębiewski Pobierowo może powoli odliczać tygodnie do startu.

Hotel Gołębiewski w Pobierowie. Kiedy ruszy?

Przełom czerwca i lipca, czyli początek sezonu wakacyjnego 2023 to termin otwarcia Hotelu Gołębiewski Pobierowo. Jak informuje PropertyNews.pl, na początek "Dubaj nad Bałtykiem" odda do użytku turystów i wczasowiczów 500 pokoi. 

Na przełomie marca i kwietnia widać już było uporządkowane strefy zewnętrzne i elewacje, które czekają na finalne wykończenie. Aktualnie na terenie hotelu pracuje około 200 osób.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Wszystko wskazuje na to, że pierwsza część Hotelu Gołębiewski w Pobierowie otworzy się wraz ze startem sezonu wakacyjnego 2023. 

Hotel Gołębiewski w Pobierowie. Na początek 500 pokoi

Jak dowiedział się portal PropertyNews.pl, pod koniec czerwca lub na początku lipca 2023 r. oddanych do użytku zostanie maksymalnie 500 pokoi, recepcja i dwie restauracje. 

Przypomnijmy, w chwili, gdy oczekiwania dotyczące otwarcia hotelu Gołębiewski Pobierowo były rozgrzane do czerwoności, a sezon turystyczny 2022 rozkręcał się na dobre - twórca sieci Hoteli Gołębiewski zmarł na zawał. Pozostawił po sobie dużą spuściznę bez wyznaczonej drogi sukcesji, co mocno skomplikowało dalsze kroki formalno-prawne i bieżące prace nad projektem.

Wszystko wskazuje na to, że skomplikowany "węzeł gordyjski" udało się przeciąć. Jak dowiedział się nasz portal, majątkiem Tadeusza Gołębiewskiego został przeniesiony w zarządzanie do fundacji, a kilka tygodni temu konsorcjum banków uruchomiło finansowanie inwestycji. 

Pierwsza część Hotelu Gołębiewski Pobierowo powoli odlicza tygodnie do startu. Pozostałe etapy i strefy hotelu w Pobierowie zostaną oddane do użytku gości prawdopodobnie w sezonie letnim 2024 r. 

Hotel Gołębiewski: 1200 pokoi i wachlarz rozrywek

Gigantyczną przewagą Hotelu Gołębiewski Pobierowo będzie jego skala. Obiekt liczy 13-kondygnacji, w tym 11 pięter nadziemnych i 2 kondygnacje podziemne.

Docelowo znajdzie się w nim 1,2 tys. pokoi, w których nocleg znajdzie ponad 3 tys.  gości. Obiekt został zaprojektowany w taki sposób, by 80 proc. pokoi mogło mieć widok z okna na morze. Jak zapowiadał nieżyjący już twórca hotelu, pokoje są wygodne, a ich wielkość oscyluje wokół 60 mkw.

W obiekcie pojawi się wiele różnych sal konferencyjnych, razem tworzących duże centrum kongresowe. W hotelu uruchomione zostaną dwie restauracje i liczne kawiarenki, w tym min. kawiarenka widokowa i sportowa.

Dodatkowo, na terenie hotelu Gołębiewski w Pobierowie działać będą:

cztery parkingi;
kompleks SPA;
strefa rozrywki;
boiska do gry w piłkę siatkową, koszykową i do piłki nożnej;
korty tenisowe;
strefy i salon gier dla dzieci;
kręgielnia;
sala bilardowa.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz