Partnerzy portalu
Kierownictwo MRPiT spotka się m.in. z branżą hotelarską i eventową Kierownictwo MRPiT spotka się z branżą hotelarską i eventową/ fot. unsplash.com

Kierownictwo MRPiT spotka się m.in. z branżą hotelarską i eventową

Autor: PAP Data: 26 października 2020 10:59

Wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin oraz wiceszefowa resortu Olga Semeniuk spotkają się w poniedziałek z przedstawicielami branż: hotelarskiej, eventowej, konferencyjnej, kongresowej i szkoleniowej - poinformowało MRPiT.

"Kontynuujemy konsultacje z branżami - dziś wicepremier Jarosław Gowin i wiceminister Olga Ewa Semeniuk spotkają się także z branżą hotelarską, aby wypracować wsparcie dla sektora" - poinformowało na Twitterze Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii.

Spotkanie z przedstawicielami branży hotelarskiej zaplanowano na godz. 11.30, a z branżą eventową, konferencyjna, kongresową i szkoleniową na godz. 12.00.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

W piątek odbyło się spotkanie przedstawicieli MRPiT z branżą gastronomiczną - zarówno z restauratorami, jak i z firmami dostarczającymi jedzenie na wynos. W konsultacjach brał też udział, jak wskazała wiceminister Semeniuk, wiceprezes PFR Bartosz Marczuk.

Semeniuk w rozmowie z PAP przekazała, że w tym tygodniu planowane jest posiedzenie Sejmu ws. pomocy m.in. dla gastronomii. Chodzi o doraźną pomoc związaną np. z miesięcznym świadczeniem postojowym, zwolnieniem ze składek ZUS na listopad.

W ubiegłym tygodniu Semeniuk razem z Gowinem odbyła spotkania m.in. z branżą weselną, przedstawicielami handlu oraz branżą fitness, siłowni czy solariów.

Branże, z którymi spotyka się kierownictwo MRPiT, są najbardziej dotknięte obostrzeniami gospodarczymi w związku z koronawirusem. W sobotę w życie weszły nowe restrykcje. Cała Polska jest czerwoną strefą. Zmieniły się zasady funkcjonowanie lokali gastronomicznych, które mogą sprzedawać dania jedynie na wynos i dowóz. Zawieszona została też działalność sanatoriów. W transporcie publicznym i w sklepach obowiązują limity osób. Ponadto, w całym kraju zawieszona jest działalność siłowni, basenów, aquaparków. Nie można też organizować imprez okolicznościowych, m.in. wesel czy konsolacji. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz