×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Kraków Airport gotowe na lato. Lista połączeń
fot. shutterstock

Kraków Airport gotowe na lato. Lista połączeń

Autor: PAP Data: 25 marca 2022 15:48

143 połączenia do 99 miast w 33 krajach znajdą się w letnim rozkładzie lotów lotniska Kraków Airport, który wejdzie w życie w niedzielę 27 marca 2022 r. Z krakowskiego portu będzie operować 20 linii, zarówno przewoźnicy tradycyjni, jak i niskokosztowi.

Prezes Kraków Airport Radosław Włoszek podkreśla, że letni rozkład to realizacja priorytetu zarządu portu, jakim jest stabilne odbudowywanie siatki połączeń do poziomu sprzed pandemii.

Kraków Airport jest już gotowe na lato. Lista połączeń

- To jest nasz cel, który może być osiągnięty dzięki współpracy z wszystkimi przewoźnikami, a zwłaszcza z bazowymi partnerami takimi jak PLL LOT, Ryanair czy Wizz Air, ale także w jak najbliższej współpracy wszystkimi uczestnikami rynku turystycznego w Krakowie i Małopolsce - zaznaczył Włoszek.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Jego zdaniem w sezonie Lato 2022 powrócą praktycznie wszystkie kierunki względem roku 2019. "Pasażerowie Kraków Airport będą mogli skorzystać z bogatej oferty 143 połączeń oferowanych przez 20 linii lotniczych. To możliwość zwiedzenia 33 krajów prosto z Krakowa" - wskazał prezes lotniska.

W sezonie letnim dostępne będą wszystkie wakacyjne destynacje oferowane przez krakowskiego lotnisko w 2019 tj. kierunki włoskie, hiszpańskie, greckie, chorwackie, jak również połączenia np. na Cypr czy Maltę. W sumie będzie 50 połączeń regularnych do typowo wakacyjnych miejsc w 14 krajach.

Od czerwca powróci także połączenie PLL LOT z Krakowa do Nowego Jorku - Newark. Narodowy przewoźnik zwiększy liczbę lotów na trasach krajowych.

Kraków Airport jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsłużonych pasażerów i największym portem regionalnym. W zeszłym roku lotnisko przyjęło prawie 3,1 mln pasażerów. Rok wcześniej było to blisko 2,6 mln osób. W 2019 roku, ostatnim przed pandemią, z usług portu skorzystało ponad 8,4 mln podróżnych.

W tym roku Kraków Airport planuje obsłużyć 5,4 mln pasażerów, co stanowić będzie 65 proc. ruchu pasażerskiego z 2019 r. Prognozy te - zastrzega zarząd portu - są uzależnione od dalszej sytuacji związanej z pandemią, a obecnie także sytuacji międzynarodowej.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz