Partnerzy portalu
Kraków Airport: mniej pasażerów niż przed pandemią
Kraków Airport: w lipcu 5 proc. mniej pasażerów niż w lipcu przed pandemią/fot. pixabay.com

Kraków Airport: mniej pasażerów niż przed pandemią

Autor: www.propertynews.pl Data: 01 sierpnia 2022 13:21

Ponad 744,9 tys. pasażerów skorzystało w lipcu z usług lotniska Kraków Airport. To o 5 proc. mniej w stosunku do lipca 2019 roku, ale o 94 proc. więcej wobec lipca 2021 roku.

Łącznie od początku tego roku krakowskie lotnisko obsłużyło ponad 3,9 mln osób.

Prezes Kraków Airport Radosław Włoszek wyrażając zadowolenie ze wzrostu ruchu pasażerskiego na lotnisku przypomniał, że branża lotnicza stoi przed wieloma wyzwaniami. "Branże turystyczna i lotnicza nadal mierzą się z wieloma problemami. Wierzymy jednak, że pasja do latania, którą widzimy każdego dnia u naszych pasażerów, jest właśnie tym impulsem, który najskuteczniej przełoży się na stabilizację sytuacji" - ocenił Włoszek.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Kraków Airport jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsłużonych pasażerów i największym portem regionalnym. W zeszłym roku lotnisko przyjęło prawie 3,1 mln pasażerów, a rok wcześniej było to blisko 2,6 mln osób. W 2019 roku - ostatnim przed pandemią - z usług portu skorzystało ponad 8,4 mln podróżnych.

W br. Kraków Airport planuje obsłużyć 5,4 mln pasażerów, co stanowić będzie 65 proc. ruchu pasażerskiego z 2019 r.

W obowiązującym letnim rozkładzie lotów Kraków Airport znalazły się 43 połączenia do 99 miast w 33 krajach. Oferuje je 20 linii - zarówno przewoźnicy tradycyjni, jak i niskokosztowi.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz