Partnerzy portalu
Kraków Airport: widać już wakacyjną atmosferę. Kraków Airport w maju miał niewiele mniej pasażerów niż przed pandemią/fot. Facebook

Kraków Airport: widać już wakacyjną atmosferę.

Autor: PAP Data: 02 czerwca 2022 10:08

Nimeal 681,3 tys. pasażerów skorzystało w maju br. z usług lotniska Kraków Airport. Jest to o 9 proc. mniej w stosunku do maja 2019 roku, a także 778 proc. więcej wobec maja 2021 roku. Łącznie od początku tego roku obsłużono 2,473 mln podróżnych.

  • Kraków Airport informuje, że kilka tygodni przed zakończeniem roku szkolnego na lotnisku widać już wakacyjną atmosferę.
  • W maju ruch był podobny, jak przed przed pandemią.
  • Kraków Airport jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsłużonych pasażerów i największym portem regionalnym.

- Cieszymy się, że maj okazał się frekwencyjnym sukcesem i mamy nadzieję, że kolejne miesiące pozwolą na dalszy rozwój ruchu turystycznego w całej Małopolsce - powiedział prezes Kraków Airport Radosław Włoszek.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

 

Na kilka tygodni przed zakończeniem roku szkolnego na lotnisku widać już wakacyjną atmosferę, co przekłada się na wzmożony ruch pasażerski, głównie na letnich kierunkach

Zdaniem władz lotniska na okres wakacyjny wspólnie z przewoźnikami przygotowano różnorodną siatkę połączeń do Europy, ale także m.in. do Stanów Zjednoczonych, Izraela czy Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Kraków Airport jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsłużonych pasażerów i największym portem regionalnym. W zeszłym roku lotnisko przyjęło prawie 3,1 mln pasażerów. Rok wcześniej było to blisko 2,6 mln osób. W 2019 roku - ostatnim przed pandemią - z usług portu skorzystało ponad 8,4 mln podróżnych.

W obowiązującym letnim rozkładzie lotów Kraków Airport znalazły się 43 połączenia do 99 miast w 33 krajach. Oferuje je 20 linii - zarówno przewoźnicy tradycyjni, jak i niskokosztowi.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz