Kraków promuje turystykę w czasie pandemiiPAP - 08 lipca 2020 10:17


70 bezpłatnych spacerów tematycznych po najciekawszych zakątkach miasta, prowadzonych przez profesjonalnych przewodników, czeka na krakowian w ramach projektów promujących turystykę w czasie pandemii.

Spacery organizowane będą do października, w soboty i niedziele, dwa razy dziennie - najbliższe Urząd Miasta Krakowa zaplanował na 11 i 12 lipca.

"Kraków można zwiedzać indywidualnie i szukać skarbów na własną rękę, można spacerować z przyjaciółmi i rodzinami, można także odkrywać tajemnice miasta spontanicznie lub skrupulatnie planować trasę, opierając się na drukowanych przewodnikach. Ale jeśli chcemy odkryć najgłębsze zakamarki, dowiedzieć się o nieznanych zakątkach, największych sekretach miasta i zaskakujących ciekawostkach - najlepszym pomysłem jest spacer z wykwalifikowanym przewodnikiem" - powiedział prezydent Krakowa Jacek Majchrowski w nagraniu opublikowanym we wtorek przez magistrat.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Prezydent miasta podkreślił, że akcja ma wspierać przewodników i mieszkańców w trudnym czasie pandemii. Ma też pokazać - mówił prezydent - piękno i różnorodność miasta. "Nawet jeśli wydaje się nam, że dobrze znamy miasto, w którym żyjemy na co dzień, jestem pewien, że każdy ze spacerów czymś nas zaskoczy" - powiedział prezydent zachęcając do pobrania wejściówek na jeden z 70 spacerów.

Pierwszy spacer 11 lipca - "Królewskie Wzgórze inaczej" - przybliży dzieje wzgórza wawelskiego, jego urbanistykę i systemy obronne. Drugi tego dnia - "Romański Kraków" - wiódł będzie po m.in. szlakiem budowli sakralnych z XI i XII w., ulokowanych na Wawelu i wzdłuż Drogi Królewskiej.

Na 12 lipca przygotowano spacery "Legendarny Kraków" - dla zainteresowanych miejscami z legend i baśni; oraz "Tadeusz Kościuszko w Krakowie" - uczestnicy tej przechadzki poznają miejsca związane z tym bohaterem narodowym.

Darmowe spacery miasto organizuje w ramach projektów "Bądź turystą w swoim mieście - zwiedzaj Kraków" i "Kraków nieodkryty".