Krakowskie hotele szykują się na przyjęcie gościPAP - 04 maja 2020 18:41


Największe krakowskie hotele szykują się na przyjęcie gości. Recepcje pracują, jednak nie wszędzie można się od razu kwaterować. Placówki pracują jeszcze w ograniczonym składzie, ponieważ – jak wyjaśnili ich przedstawiciele – wszystko zależy od dalszego rozwoju sytuacji.

W Hotelu Kossak można dokonywać już rezerwacji. Recepcja pracuje całodobowo. "Jesteśmy dobrej myśli, nie pozostaje nam nic innego" - powiedział pracownik hotelu. Ocenił, że powrót do dawnego stanu na pewno "jeszcze potrwa".

Hotel Kazimierz funkcjonuje w kilku lokalizacjach w Krakowie, ale działalność rozpoczął tylko w jednej z nich - przy ulicy Miodowej. Tu recepcja pracuje osiem godzin dziennie i przyjmuje rezerwacje. Jeśli będzie zainteresowanie turystów, to recepcja zacznie pracować przez całą dobę.

W Hotelu Holiday Inn rezerwacje są przyjmowane cały czas, ale goście będą mogli się kwaterować od 1 czerwca. "Na razie przygotowujemy się. Pracujemy w niepełnym składzie, są osoby pełniące dyżury" - powiedziała przedstawicielka hotelu. Podkreśliła, że dla placówki ważne są kolejne decyzje rządu, zwłaszcza te dotyczące otwarcia granic, ponieważ cudzoziemcy stanowili znaczną część turystów.