Partnerzy portalu
Kryzys na lotniskach. Kolejne linie odwołują loty Kolejne linie odwołują loty z lotniska Schiphol. Winne braki kadrowe i strajki /fot. shutterstock

Kryzys na lotniskach. Kolejne linie odwołują loty

Autor: PAP Data: 23 czerwca 2022 14:36

Ze względu na chaos na lotnisku w Amsterdamie linie lotnicze Transavia anulują 240 letnich lotów ze stołecznego portu lotniczego. Na podobny ruch zdecydował się przewoźnik Easyjet.

Kolejne dni przynoszą złe wieści podróżującym z lotniska w Amsterdamie. Trzeci pod względem przewozów pasażerskich port lotniczy na Świecie boryka się z poważnymi problemami.

Kryzys na lotniskach. Kolejne linie odwołują loty

Ze względu na braki kadrowe oraz wybuchające co pewien czas strajki pracowników, port lotniczy staje się coraz mniej przyjazny dla pasażerów. Wielogodzinne kolejki do bramek bezpieczeństwa, odwoływane loty oraz wszechobecny chaos, stały się codziennością lotniska.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Kolejne linie lotnicze decydują się na zmniejszenie liczby swoich lotów ze stołecznego lotniska. Corendon zdecydował o przeniesieniu 150 lotów na lotnisko w Rotterdamie, Easyjet przekazał w ubiegłotygodniowym komunikacie prasowym, że również zredukuje liczbę operacji z Schiphol. Brytyjska linia nie podała jednak konkretnej liczby.

Precyzyjne dane podaje Transavia. Spółka należąca do KLM i Air France poinformowała w środę, że w okresie od 7 lipca do 14 sierpnia anuluje 240 lotów, co będzie się wiązało z odwołaniem 13 tys. rezerwacji.

Problemem portu są niedobory kadrowe. Wielu zwolnionych podczas pandemii Covid-19 pracowników znalazło zatrudnienie w innych sektorach i nie wróciło do wcześniejszej pracy. Dodatkowo sytuację komplikuje sezon wakacyjny, w którym tradycyjnie ruch pasażerski jest większy.

Minister finansów Sigrid Kaag powiedziała ostatnio, że nie będzie ryzykowała wylotu na wakacje z Schiphol.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz