Partnerzy portalu
Które polskie miasta są najchętniej odwiedzane przez turystów? Długi listopadowy weekend w Polsce. Które regiony kraju planują odwiedzić Polacy? / fot. materiały prasowe

Które polskie miasta są najchętniej odwiedzane przez turystów?

Autor: PAP Data: 07 listopada 2022 12:17

Położony w Karkonoszach Karpacz wyprzedził w listopadzie Zakopane pod względem popularności miejsc wypoczynku wybierany z noclegami – wynika z danych portalu turystycznego Nocowanie.pl.

Długi weekend listopadowy w Polsce. Które regiony kraju planują odwiedzić Polacy?

Według danych portalu Nocowanie.pl, blisko 80 proc. osób planujących wyjazd na terenie Polski w dniach 11-13 listopada zamierza przeznaczyć na niego dwa dni.

Według portalu, w listopadzie zdecydowana większość wyjeżdżających - 61 proc. - wybiera odpoczynek w górach. "Widać jednak spore przetasowanie na liście miejscowości, w których najczęściej poszukują oni zakwaterowania. Na początku listopada najpopularniejsze było Zakopane, teraz jednak jego miejsce, przesuwając się z czwartego, zajął Karpacz. Na trzeciej pozycji uplasowała się Szklarska Poręba. Z kolei czwarte miejsce zajmuje Gdańsk, który jeszcze na Wszystkich Świętych zajmował ósmą pozycję" - napisano w informacji prasowej.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Ile trzeba zapłacić za nocleg w długi weekend? 

Piątą najpopularniejszą miejscowością podczas najbliższego długiego weekendu, według Nocowanie.pl, jest Kraków. Wzrosło przy tym zainteresowanie miejscowościami nadmorskimi - wśród dwudziestu najczęściej wyszukiwanych, oprócz wspomnianego Gdańska, znalazły się również Sopot, Międzyzdroje, Krynica Morska i Kołobrzeg.

Tomasz Zaniewski, dyrektor finansowy Nocowanie.pl, podkreślił, że turyści wybierając noclegi kierują się w głównej mierze ceną i opinią innych. "Według naszych szacunków w ten długi weekend wyniesie ona średnio 65 zł za osobę na dobę" - powiedział Zaniewski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz