Partnerzy portalu
Kurorty na Dolnym Śląsku oblegane przez turystów Dolnośląskie kurorty oblegane przez turystów / fot. shutterstock

Kurorty na Dolnym Śląsku oblegane przez turystów

Autor: PAP Data: 07 czerwca 2021 09:10

Tłumy turystów odwiedziły w długi weekend czerwcowy atrakcje w Karkonoszach i Sudetach Zachodnich na Dolnym Śląsku. Ci, którzy nie wybrali wędrówki w górach, odwiedzali muzea, restauracje.

Aneta Kubiela z punktu informacji turystycznej w Szklarskiej Porębie powiedziała w niedzielę, że już od środy zauważalny był napływ turystów i przez wszystkie dni tzw. dłuższego weekendu zarówno w kurorcie jak i w okolicznych miejscowościach ruch turystyczny był ogromny.

"W zasadzie wszystkie atrakcje były dostępne i wszystkie lokale otwarte. Wielu turystów wybrało się też w góry. Dopiero w niedzielne południe widać, że rozpoczynają się powroty do domów" - dodałą Kubiela.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Dyżurny ratownik górski Grupy Karkonoskiej GOPR Krzysztof Rajkowski powiedział, że przez cztery dni dopisała pogoda turystom, którzy chcieli wybrać się w wyższe partie Karkonoszy. Dostępne były prawie wszystkie szlaki z wyjątkiem kilku, które przyrodnicy zamknęli z powodu okresu lęgowego ptaków.

"W górach było sporo osób, ale nie aż tak dużo, by tworzyły się jakieś korki, o których było słychać w innych polskich górach. W Karkonoszach można było naprawdę pochodzić z przyjemnością, bo ominęły nas burze, a śnieg, choć jeszcze zalega płatami, to już nie utrudnia wędrówek" - powiedział ratownik.

Z kolei w Świeradowie-Zdroju na Świeradowcu otwarto w ten weekend wieżę widokową o nazwie Sky Walk. Zainteresowanie turystów było ogromne i przez weekend na górę weszły tysiące osób.

Budowa wieży kosztowała 40 mln zł, a drewniana ścieżka, która prowadzi na jej szczyt, wije się i ma 850 metrów długości. Sama konstrukcja wznosi się w najwyższym miejscu na 65 metrów. Dodatkową atrakcją jest fakt, że dzieci mogą z wieży zjechać specjalną zjeżdżalnią.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz