×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Last minute. Tuż przed wyjazdem wcale nie było najtaniej
Wiele osób sądzi, że korzystając z oferty last minute tuż przed wylotem będzie najtaniej, tymczasem bywa odwrotnie/ fot. Shutterstock

Last minute. Tuż przed wyjazdem wcale nie było najtaniej

Autor: Horecatrends.pl / wakacje.pl Data: 20 września 2021 15:32 | Aktualizacja: 20 września 2021 16:00

W tym roku ta sama wycieczka na kilka dni przed wylotem była nawet o kilkaset złotych droższa niż zarezerwowana na 3-4 tygodnie wcześniej - wynika z badania portalu wakacje.pl.

Wiele osób sądzi, że korzystając z oferty last minute tuż przed wylotem będzie najtaniej, tymczasem praktyka pokazuje, że jest odwrotnie.

– Latem obserwowaliśmy ciekawy trend: im mniej czasu pozostawało do wylotu, tym było drożej – powiedziała Anna Podpora, kierownik produktu w Wakacje.pl. 

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Pracownicy serwisu postanowili przyjrzeć się zmianom cen popularnych hoteli w Turcji, Grecji, Hiszpanii i w Egipcie, gdzie latem najczęściej podróżowali ich klienci. 

Pod uwagę wzięto wyjazdy z terminem wylotu w połowie sierpnia, czyli w szczycie sezonu i przeanalizowano, ile kosztowała ta sama wycieczka przy zakupie na 3-4 tygodnie przed rozpoczęciem podróży, na dwa tygodnie i na kilka dni wcześniej.

Wakacje 2021 - im późniejsza rezerwacja, tym wyższa cena

 - Na początek przyjrzeliśmy się obiektom popularnej sieci Eftalia na Riwierze Tureckiej. W przypadku 5-gwiazdkowego Eftalia Marin z wylotem z Katowic w połowie sierpnia z wyżywieniem ultra all inclusive różnice w cenie przy rezerwacji na 15 dni przed wylotem i na 8 dni wcześniej wynosiły aż 830 zł od osoby (dotyczy wycieczki rozpoczynającej się 18 sierpnia: przy zakupie 3 sierpnia trzeba było za nią zapłacić 3699 zł od osoby, 10 sierpnia cena wynosiła już 4529 zł) - podkreśla Podpora. - Drożej było również przy obiekcie Eftalia Aytur (3 gwiazdki) z wylotem 18 sierpnia z Warszawy lub z Wrocławia. Jeśli rezerwowaliśmy ją na 26 dni wcześniej, płaciliśmy 1945 zł od osoby, na 15 dni wcześniej było to już o 315 zł więcej, a na 4 dni przed cena rosła o 388 zł.

Jak dodaje przedstawicielka firmy, przykładów ofert, które drożały w miarę zbliżania się terminu wyjazdu, można znaleźć o wiele więcej.

Podobny trend powinien utrzymać się jesienią i zimą. Warto także zacząć planować przyszłe wakacje.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz