Partnerzy portalu
Laurent Turpault dołączył do AccorInvest Laurent Turpault dołączył do AccorInvest; fot. mat. pras.

Laurent Turpault dołączył do AccorInvest

Autor: oprac. AW Data: 20 maja 2022 15:11

Laurent Turpault dołączył do AccorInvest z początkiem maja br. jako VP Communication and Public Affairs. Nowe stanowisko jest częścią strategii transformacji Grupy.

 

Laurent Turpault w AccorInvest

Laurent Turpault będzie dbał o reputację i wizerunek AccorInvest wśród partnerów biznesowych, sektora publicznego i pracowników w 27 krajach, w których Grupa prowadzi działalność. 

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Laurent Turpault jest absolwentem ISC Paris i wkrótce ukończy EMBA w HEC Paris. Karierę zawodową rozpoczął w dziale marketingu w Crédit Agricole, a następnie przeniósł się do sektora dóbr konsumpcyjnych. Przez 10 lat pracował w Heineken France, gdzie budował strategię cyfrową i CRM na rzecz marek. Był odpowiedzialny za utworzenie działu komunikacji i CSR, dzięki czemu Heineken France zaistniał w mediach i opinii publicznej jako lider w swojej branży, zaangażowany w odpowiedzialne spożywanie alkoholu. Następnie dołączył do Bacardi-Martini jako dyrektor ds. zewnętrznych na Europę Południową, odpowiedzialny za promowanie firmy i jej marek wśród influencerów oraz ochronę warunków działalności grupy na tych rynkach. W kolejnych latach kierował działem komunikacji, spraw publicznych i CSR w Coca-Cola Francja. Dzięki wdrożonym działaniom rozwinął renomę marki, zwłaszcza poprzez partnerstwa strategiczne i obchody 100-lecia obecności we Francji i w Europie. Firma zaczęła odgrywać kluczową rolę wśród organizacji i liderów opinii publicznej w kwestiach społecznych takich jak integracja społeczna, odżywianie i recykling tworzyw sztucznych. Miał również swój wkład w procesie dywersyfikacji portfela i wejścia na nowe rynki. 

W marcu 2021 r. Laurent rozpoczął studia Executive MBA w HEC Paris o specjalizacji w zakresie transformacji cyfrowej. W międzyczasie odszedł z firmy Coca-Cola i rozpoczął pracę w AccorInvest jako konsultant ds. komunikacji. W maju br. został mianowany na VP Communication and Public Affairs.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz