Partnerzy portalu
Lewica pyta o wykup przez Polski Holding Hotelowy placówek w trudnej sytuacji fot. unsplash

Lewica pyta o wykup przez Polski Holding Hotelowy placówek w trudnej sytuacji

Autor: PAP Data: 18 lutego 2021 14:08

Lewica pyta ministra aktywów państwowych, wicepremiera Jacka Sasina o funkcjonowanie i transakcje, które są w udziale Polskiego Holdingu Hotelowego. Posłowie złożyli w tej sprawie interpelację i chcą się dowiedzieć o wykup hoteli w trudnej sytuacji związanej z pandemią.

Podczas czwartkowej konferencji prasowej w Sejmie posłowie Lewicy Dariusz Wieczorek i Tomasz Trela przedstawili interpelację do ministra aktywów państwowych Jacka Sasina ws. funkcjonowania Polskiego Holdingu Hotelowego.

Posłowie pytają w niej m.in. o sytuację finansową spółki na dzień 31 grudnia 2020 roku; jakie są koszty wynagrodzeń zarządu PHH w 2019 i 2020 roku; czy spółka korzystała z tarcz antykryzysowych; czy planuje zakup nieruchomości hotelowych lub udziałów w spółkach w I lub II kwartale br. oraz jak wygląda strategia inwestycyjna.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Poseł Trela odnosząc się do zamykania i otwierania hoteli w czasie pandemii pytał, czy nie jest to projekt szyty pod spółkę Skarbu Państwa, jaką jest PHH. "Czy nie jest tak, że pan premier Sasin deleguje swojego przedstawiciela i będzie chciał te hotele, które są w trudnej sytuacji, wykupywać" - mówił.

Z kolei w ocenie Dariusza Wieczorka "powstał taki sęp gospodarczy, który dzisiaj - mamy wrażenie - lata nad Polską i obserwuje, który obiekt jest w trudnej sytuacji finansowej i który można przejąć, który można kupić". 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz