×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Lipiec rekordowy na lotnisku w Jasionce
Lotnisko w Jasionce bije rekordy/fot. materiały prasowe

Lipiec rekordowy na lotnisku w Jasionce

Autor: PAP Data: 04 sierpnia 2022 15:17

Blisko 97 tys. pasażerów skorzystało w lipcu z usług portu lotniczego Rzeszów-Jasionka. To o 14 proc. więcej niż w najlepszym dotąd miesiącu w dziejach podrzeszowskiego lotniska, jakim był sierpień 2019 r. – informuje rzecznik lotniska Waldemar Mazgaj.

Lotnisko Jasionka: rekordowy lipiec  

Źródłem wzrostu liczby podróżnych jest nie tylko wyjątkowo bogata siatka połączeń wakacyjnych, ale także dodatkowe operacje lotnicze związane ze wsparciem dla Ukrainy.

"Cieszę się, że wysiłek, jaki włożyliśmy w przygotowania do sezonu letniego już przynosi oczekiwane efekty. Bariera stu tysięcy pasażerów miesięcznie jest już na wyciągnięcie ręki" - ocenił prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka Adam Hamryszczak.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Z danych wynika, że wakacyjne czartery przewiozły jedną czwartą ogólnej liczby pasażerów obsłużonych w lipcu w Jasionce.

Największy udział w rekordowym wyniku mają przewoźnicy niskokosztowi, tacy jak Ryanair i Wizzair, którzy przewieźli łącznie prawie 45 proc.

"Niemniej warto zwrócić uwagę na blisko 24 tys. podróżnych, którzy skorzystali z rozbudowanej oferty PLL LOT, który oferuje 7 kierunków krajowych i zagranicznych, wyrównując dotychczasowy rekord z 2019 roku" - zauważył Mazgaj.

Do najpopularniejszych kierunków, w jakich udali się pasażerowie odlatujący w lipcu z Jasionki należały Warszawa - 18 tys. podróżnych, i Londyn - 17 tys.

Natomiast wśród "słonecznych" destynacji prym wiodła turecka Antalya. Z tej trasy w ubiegłym miesiącu skorzystało prawie 11 tys. pasażerów.

Podczas wakacji 2022 podrzeszowskie lotnisko obsługuje 23 kierunki do 12 krajów, ponad 80 rotacji tygodniowo. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz