Partnerzy portalu
Lobby Radisson Blu Sopot z nagrodą główną w konkursie European Property Awards Znakiem rozpoznawczym tej realizacji jest 12-metrowa instalacja artystyczna przedstawiająca unoszące się nad głowami gości mewy. Fot. Materiały prasowe

Lobby Radisson Blu Sopot z nagrodą główną w konkursie European Property Awards

Autor: propertydesign.pl Data: 31 października 2022 11:10

Zaprojektowane przez pracownię Iliard Architecture & Interior Design lobby hotelu Radisson Blu Sopot zdobyło nagrodę główną w konkursie European Property Awards w kategorii Hotel Lobby Interior Poland.

European Property Awards to prestiżowe międzynarodowe laury przyznawane najlepszym projektom i firmom z branży nieruchomości. Jej europejska edycja jest częścią organizowanego od 1993 roku konkursu International Property Awards, który premiuje realizacje z całego świata - informuje propertydesign.pl. 

W tegorocznej edycji konkursu pracownia została uhonorowana wyróżnieniem, które jury przyznało za projekt wnętrz lobby sopockiego hotelu Radisson Blu. Znakiem rozpoznawczym tej realizacji jest 12-metrowa instalacja artystyczna przedstawiająca unoszące się nad głowami gości mewy. Pełni ona jednocześnie rolę imponującego żyrandola. To jedna z wielu nadmorskich inspiracji, które można odczytać we wnętrzach hotelu. 

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Dzięki morskiemu pierwiastkowi i wyjątkowej lokalizacji obiekt, różni się on od projektów, które biuro Iliard realizuje zazwyczaj w dużych miastach. Radisson Blu Sopot położony jest bowiem w odległości 250 metrów od morza, pomiędzy piaszczystą plażą, a Sopockimi Błoniami - w części miasta oddalonej od turystycznego zgiełku. Styl formalny przenika się tu z wakacyjnym luzem i swobodą, zacierają się granice. Architekci wykreowali wnętrze, które są świeże i bezpretensjonalne, a jednocześnie eleganckie. 

Radisson Blu Sopot.

W nagrodzonym hotelowym lobby dominują odcienie szarości i beżów, przełamane kontrastującymi, niebieskimi akcentami. W projekcie pojawiają się również elementy z ciemnego, orzechowego drewna, kamienne blaty oraz tkaniny o grubych splotach.

 


 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz