Partnerzy portalu
Lotnisko Chopina informuje czego nie przywozić z wakacji. Ujawnia najciekawsze nielegalne "pamiątki" Lotnisko Chopina doradza i ostrzega podrużujących czego nie zabierać z wakacji/fot. Facebook

Lotnisko Chopina informuje czego nie przywozić z wakacji. Ujawnia najciekawsze nielegalne "pamiątki"

Autor: MB Data: 23 maja 2022 15:52

Lotnisko Chopina odradza turystom nielegalne pamiątki zza zagranicy i upublicznia najciekawsze nielegalne pamiątki swoich pasażerów.

  • Lotnisko Chopina udostępniło dla swoich pasażerów galerię z nielegalnymi pamiątkami pasażerów - wszystko ku przestrodze.
  • Pomysłowi turyści przywieźli z wakacji np. nogę słonia afrykańskiego - która miała być ekstrawaganckim stojakiem na parasole... informuje lotnisko na swoim profilu na Facebooku.
  • Celnicy kontrolujący pasażerów i ich bagaże znaleźli również: skórę tygrysa, niedźwiedzia polarnego a także torebki z węża i krokodyla.

 

Lotnisko Chopina ostrzega czego nie przywozić z wakacji

Stołeczny port lotniczy przypomina: "Konwencja waszyngtońska (CITES) to międzynarodowy układ, który ogranicza transgraniczny handel zagrożonymi gatunkami roślin i zwierząt i wykonanymi z nich produktami. Rzeczpospolita Polska ratyfikowała Konwencję 12 grudnia 1989 roku".

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Konwencja o międzynarodowym handlu dzikimi zwierzętami i roślinami gatunków zagrożonych wyginięciem, zwana także konwencją waszyngtońską lub w skrócie CITES, została sporządzona w Waszyngtonie 3 marca 1973 r. Funkcję Organu Zarządzającego Konwencji w Polsce pełni Minister Środowiska, a funkcję Organu Naukowego Konwencji w Polsce - Państwowa Rada Ochrony Przyrody.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz