×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Lotnisko Chopina: Nie ma znaczących opóźnień w rejsach samolotów
Rzeczniczka Lotniska Chopina: Nie ma znaczących opóźnień w rejsach samolotów/fot. shutterstock

Lotnisko Chopina: Nie ma znaczących opóźnień w rejsach samolotów

Autor: PAP Data: 22 kwietnia 2022 13:36

Na warszawskim Lotnisku Chopina obecnie nie ma znaczących opóźnień w startach i lądowaniach samolotów - informuje PAP rzeczniczka portu Anna Dermont. Średnie opóźnienie samolotów przewoźnika wynosi ok. 20 minut.

 Obecnie nie ma znaczących opóźnień w rejsach samolotów na Lotnisku Chopina - informuje Anna Dermont.

Lotnisko Chopina - bez opóźnień 

Stołeczny port od kilkunastu dni odnotowuje opóźnienia w przylotach i odlotach samolotów z powodu problemów w obsadzie stanowisk kontrolerskich w Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej (PAŻP). Kierownictwa Agencji od kilkunastu dni prowadzi negocjacje z przedstawicielami Związku Zawodowego Kontrolerów Ruchu Lotniczego (ZZ KRL). Związkowcy nie zgadzają się na nowe zasady wynagradzania w PAŻP.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

- Z nadzieją czekamy na wyniki rozmów władz Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej ze stroną związkową. Liczymy na dobrą wolę i odpowiedzialność po obu stronach stołu negocjacyjnego i liczymy na szybkie rozwiązanie tej sytuacji - podkreśliła Dermont.

Rzeczniczka lotniska wcześniej informowała, że służby na bieżąco monitorują sytuację w porcie w związku z trwającymi opóźnieniami w startach i lądowaniach samolotów ze stołecznego portu. Jak mówiła, "powstała ona niezależnie od zarządzającego portem, a lotnisko stara się, aby ruch był płynny i sytuacja jak najmniej uciążliwa dla pasażerów".

Krzysztof Moczulski, rzecznik PLL LOT informuje, że średnie opóźnienia samolotów narodowego przewoźnika wynoszą 20 minut.

Lotnisko Chopina w Warszawie to największy port lotniczy w Polsce. W 2021 r. port obsłużył prawie 7,5 mln pasażerów, czyli o 36 proc. więcej wobec 2020 r. W 2020 r. było to 5 mln 482 tys. pasażerów i był to spadek o 70,9 proc. wobec 2019 r.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz