×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Lotnisko Chopina rozpoczęło współpracę z Warszawską Organizacją Turystyczną
Lotnisko Chopina rozpoczęło współpracę z Warszawską Organizacją Turystyczną

Lotnisko Chopina rozpoczęło współpracę z Warszawską Organizacją Turystyczną

Autor: PAP Data: 11 marca 2021 11:42

Stołeczne Lotnisko Chopina i Warszawska Organizacja Turystyczna łączą siły, by wspólnie działać na rzecz rozwoju turystyki, promocji Warszawy i regionu - poinformował port. Współpraca ma wzmacniać wizerunek stolicy jako m.in. atrakcyjnego miejsca dla zagranicznych gości.

"Lotnisko Chopina, jako największe lotnisko w Polsce (...), przystępuje do Warszawskiej Organizacji Turystycznej. Strony będą wspólnie i aktywnie działać na rzecz rozwoju turystyki i promocji Warszawy" - przekazało lotnisko w komunikacie.

Jak przekazano, współpraca ma wzmacniać wizerunek stolicy "jako atrakcyjnego miejsca dla gości zagranicznych i pokazywać szeroką ofertę stołecznego portu".

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

"W 2019 roku Lotnisko Chopina obsłużyło prawie 40 proc. wszystkich pasażerów ruchu lotniczego, co czyni nas niekwestionowanym liderem branży lotniczej i istotnym elementem turystyki w Polsce. Cieszymy się, że swoimi działaniami możemy wspierać rozwój miasta, do którego chcą przyjeżdżać turyści z całej Europy i świata. Dlatego otwieramy się na współpracę z Warszawską Organizacją Turystyczną, która będzie korzystna dla obu stron. Działając na rzecz promocji Warszawy, PPL chce jeszcze mocniej promować polską gospodarkę" - powiedział cytowany w komunikacie rzecznik Lotniska Chopina Piotr Rudzki.

Jak podkreślono, Lotnisko Chopina i Warszawska Organizacja Turystyczna "mają wiele pomysłów na współpracę, z efektów której skorzystają turyści i uczestnicy wydarzeń przyjeżdżający do Warszawy".

"Jednym z naszych wspólnych priorytetów jest sprawienie, aby niepowtarzalne, turystyczne doświadczenie Warszawy zaczynało się już na lotnisku" - wskazała prezes Warszawskiej Organizacji Turystycznej Barbara Tutak.

Do Warszawskiej Organizacji Turystycznej należy 115 członków - są wśród nich największe sieci hotelowe, instytucje kultury, przedstawiciele gastronomii, turystyki przyjazdowej, organizatorzy konferencji i kongresów oraz spółki miejskie. Członkiem inicjującym powstanie stowarzyszenia był Urząd Miasta Stołecznego Warszawy.

Lotnisko Chopina to największy port lotniczy w Polsce. W roku 2020 niemal co trzeci pasażer portu przesiadał się w Warszawie na dalsze loty. Stołeczne lotnisko generuje największy ruch pasażerski w rejonie Europy Środkowej i Wschodniej. W sezonie Lato 2021 port oferuje ponad 100 połączeń regularnych i ponad 50 czarterowych. Lotniskiem zarządza Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze". 

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz