×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Lufthansa odwołuje setki lotów. Chaos na lotniskach
Chaos na lotniskach. Lufthansa odwołuje setki lotów w lipcu/fot. shutterstock

Lufthansa odwołuje setki lotów. Chaos na lotniskach

Autor: PAP Data: 10 czerwca 2022 15:54

Lufthansa zapowiedziała usunięcie w lipcu z rozkładu 900 połączeń z lotnisk w Monachium i we Frankfurcie nad Menem.

"Obecnie na lotniskach w Niemczech i Europie panuje chaos. Po tym, jak pandemia koronawirusa sparaliżowała ruch lotniczy na prawie półtora roku, ostatnio powróciło masowe zapotrzebowanie na loty, zwłaszcza wśród urlopowiczów, którzy w czasie pandemii musieli siedzieć w domu, a teraz chcą nadrobić zaległości" - wyjaśnia "SZ".

Lufthansa odwołuje setki lotów

Lato zapowiadało się dla linii lotniczych bardzo dobrze, szczególnie że ostatnio "gwałtownie podniosły ceny", teraz jednak okazuje się, że na lotniskach brakuje personelu naziemnego oraz pokładowego - pisze gazeta.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Zamiast odwoływać loty bez uprzedzenia, Lufthansa zdecydowała się "przerzedzić" rozkład lotów, aby być w stanie prawidłowo obsłużyć pozostałe połączenia. Linie poinformowały, że w lipcu zamierzają zrezygnować z 900 połączeń z dwóch największych niemieckich lotnisk: Frankfurtu i Monachium. Także Eurowings, spółka zależna Lufthansy, odwołuje kilkaset lotów.

"Nie widać szybkiej poprawy sytuacji, istnieje ryzyko, że podobne działania zostaną podjęte w sierpniu" - podkreśla "SZ".

Pracownicy linii lotniczych zarzucają kierownictwie Lufthansy niekompetencję. "Od dawna można było przewidzieć, że dotychczasowa kadra będzie niewystarczająca. (…) Kierownictwo samo strzeliło sobie tego karnego, do bramki bez bramkarza" - cytuje "SZ" jednego z pracowników.

Jak przypomina dziennik, w trakcie pandemii, od początku 2020 roku, Lufthansa zlikwidowała globalnie około 34 tys. ze 140 tys. miejsc pracy. Nie zapowiada się też na to, by sytuacja miała ulec szybkiej poprawie: brakuje pracowników, a znalezienie nowych okazuje się niezwykle trudne.

 

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz