Partnerzy portalu
Mövenpick otworzył pierwszy hotel w Chorwacji Grupa Accor otworzyła pierwszy w Chorwacji hotel Mövenpick. / fot. materiały prasowe

Mövenpick otworzył pierwszy hotel w Chorwacji

Autor: oprac. JS Data: 12 czerwca 2022 09:07

Grupa Accor otworzyła pierwszy w Chorwacji hotel marki premium Mövenpick.

Mövenpick Zagreb to pierwszy w Chorwacji hotel wchodzący w portfolio międzynarodowej marki premium. To trzeci obiekt grupy Accor w Chorwacji.

Nowo otwarty hotel wyróżnia się nowoczesną architekturą i przemyślanym wzornictwem inspirowanym ikonami światowej sławy wynalazców, w szczególności Nikolą Teslą, którego cytaty i nawiązania do wynalazków znajdują się w całym obiekcie. W budynku na gości czekają 104 eleganckie pokoje i apartamenty. Każdy z nich nosi nazwę innego miasta z Europy i reszty świata, zapewniając gościom niepowtarzalną atmosferę w modernistycznym wydaniu. Pokoje dodatkowo są ozdobione mapami miast, do których nawiązują.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Grupa Accor inwestuje w Chorwacji

Mövenpick Zagreb mieści się w nowoczesnej strefie biznesowej Nowego Zagrzebia, zaledwie 10 min. jazdy od lotniska i 20 min. jazdy od centrum miasta. Otwarcie pierwszego hotelu tak uznanej marki to efekt udanej współpracy pomiędzy Grupą Accor i firmą MPPD, której dalszym owocem będzie otwarcie kolejnego hotelu Mövenpick w miejscowości Split w najbliższych latach.

Otwarcie pierwszego hotelu Mövenpick w Chorwacji to wielki zaszczyt i kamień milowy dla lokalnej branży turystycznej. Zapraszamy podróżnych z całego świata do odkrycia wyjątkowego hotelu, w którym zadbano o wszystko, co niezbędne do przeżycia niezapomnianego wyjazdu. Ponadto, kontynuując wieloletnią strategię i zaangażowanie marki, Mövenpick Zagreb na każdym etapie codziennych operacji przyjmuje ekologiczny sposób myślenia i holistyczne podejście do zrównoważonego rozwoju. Ponadto, to pierwszy hotel na chorwackim rynku, który wprowadził kosmetyki klasy premium ze składnikami roślinnymi i ekstraktami organicznymi w dozownikach wielokrotnego użytku. Pozwoliło to na ograniczenie liczby jednorazowych opakowań i plastikowych odpadów. Hotel udostępnia także liczne stacje ładowania pojazdów elektrycznych, a wkrótce zostanie uruchomiony system informacji dla gości nie wymagający użycia papieru. Jestem przekonany, że nowy Mövenpick podbije serca wszystkich gości, od międzynarodowych podróżników, po lokalną społeczność – podkreśla Mincho Pachikov, General Manager w Mövenpick Zagreb.

Z myślą o miłośników sztuki kulinarnej hotel zaprasza do restauracji Nikola's inspirowanej dokonaniami wspomnianego wcześniej Nikoli Tesli. Znakomici kucharze serwują w niej współczesne dania kuchni międzynarodowej, najlepsze lokalne specjały od miejscowych producentów oraz selekcję dań i potraw sygnowanych marką Mövenpick. Obok restauracji znajduje się bar The New Yorker.

Dla gości biznesowych nowy hotel przygotował nowocześnie wyposażoną przestrzeń konferencyjną, która obejmuje salę na 120 miejsc, dwa mniejsze pomieszczenia. Dodatkowo do ich dyspozycji jest także prywatna sala vip LOUNGE 3328 nazwaną ku upamiętnieniu numeru pokoju, w którym zatrzymał się Nikola Tesla w słynnym hotelu New Yorker. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz