×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Majówka 2023: Obłożenie hoteli na Pomorzu na poziomie 50 - 60 proc. Ile kosztuje nocleg?
Obłożenie hoteli w weekend majowy na poziomie 50 - 60 proc. / fot. PAP/Marcin Bielecki

Majówka 2023: Obłożenie hoteli na Pomorzu na poziomie 50 - 60 proc. Ile kosztuje nocleg?

Autor: PAP Data: 22 kwietnia 2023 09:28

W terminie od 30 kwietnia do 3 maja obłożenie hoteli na Pomorzu jest na poziomie 50 - 60 proc. Szef Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Łukasz Magrian przyznaje, że ceny noclegów wzrosły od 12 do 15 proc.

Obłożenie hoteli w weekend majowy na poziomie 50 - 60 proc.

"Specyfika naszego regionu jest taka, że oddzielnymi prawami rządzi się Trójmiasto, a oddzielnymi reszta regionu, zwłaszcza pas nadmorski. Z sygnałów od hotelarzy wiemy, że tegoroczny kalendarz sprawia, że pobyty majówkowe są raczej dzielone na dwie części: mamy pierwszy rzut rezerwacji od 30 kwietnia do 3 maja, a następnie drugą turę od 4 maja, aż do weekendu" - powiedział dyrektor Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Łukasz Magrian.

"Jeżeli chodzi o kwestie związane z poziomem rezerwacji, to informacje są takie, że w pierwszym wspomnianym terminie jest to od 50 do 60 proc. obłożenia. Natomiast w drugim terminie obłożenie jest nieco słabsze" - dodał.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Wyjaśnił, że niezłą popularnością cieszą się obiekty z bardziej rozbudowaną ofertą, zwłaszcza w pasie nadmorskim. "To pokazuje też, że rynek usług turystycznych utrzymuje się na dosyć wysokim poziomie. Widać, że ludzie oczekują konkretnych usług, typu animacje dla dzieci, pakiety pobytowe, czy usługi spa & wellnes. W tych miejscach rezerwacji jest sporo" - wskazał.

Dyrektor PROT przekazał, że ceny w obiektach hotelowych wzrosły. "Jest to naturalny proces w dobie inflacji. Myślę, że w kontekście usług noclegowych jest średnio od 12 do 15 proc. drożej niż rok temu" - powiedział.

Łukasz Magrian podkreślił, że Pomorze w dalszym ciągu cieszy się sporą popularnością. "Dysponujemy różnego typu obiektami noclegowymi: od tych hoteli czterogwiazdkowych i pięciogwiazdkowych dla klienta z bardziej zasobnym portfelem, po rozbudowaną sieć apartamentów, pensjonatów i pokoi gościnnych, czy też domków letniskowych i agroturystyk" - zaznaczył.

"Ma znaczenie też charakter tej oferty. To już nie tylko ma być nocleg. Ważne jest też to co się dzieje wokół. Zarówno w samym obiekcie, jak i w poszczególnych miastach i regionach" - dodał.

Dyrektor PROT podkreślił, że atrakcyjność Pomorza pokazało podsumowanie wykorzystania Polskiego Bonu Turystycznego.

"Pomorskie było drugim regionem w kontekście wydatkowania środków z PBT, zaraz za Małopolską i przed Pomorzem Zachodnim" - mówił. 

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News

SŁOWA KLUCZOWE

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz