Partnerzy portalu
Majówka - polskie hotele bez gości. Boom na zagraniczne wyjazdy Marcin Mączyński, sekretarz generalny IGHP/ fot. materiały prasowe

Majówka - polskie hotele bez gości. Boom na zagraniczne wyjazdy

Autor: MB; www.horecatrends.pl Data: 15 kwietnia 2021 09:42

- Liczymy, że od 4 maja będziemy mogli funkcjonować w pełnym obszarze działania, łącznie z gastronomią i spotkaniami w hotelach. Oczywiście, zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego - mówi Marcin Mączyński, sekretarz generalny IGHP.

  • Branża hotelowa jest rozgoryczona decyzją rządu o zamknięciu hoteli do końca Majówki.
  • Czeka nas drugi długi majowy weekend bez gości w hotelach, z dużym wzrostem liczby wyjazdów zagranicę i rozwojem szarej strefy w kraju - lamentują.
  • Sektor liczy, że od 4 maja HoReCa będzie mogła funkcjonować w pełnym obszarze działania, łącznie z gastronomią i spotkaniami w hotelach.

- Liczyliśmy, że rząd wysłucha argumentów branży hotelarskiej i na majówkę choć częściowo zniesie obostrzenia. Tymczasem czeka nas drugi długi majowy weekend bez gości w hotelach, natomiast z dużym wzrostem liczby wyjazdów zagranicę i rozwojem szarej strefy w kraju. Czy na pewno o to chodziło rządowi w walce z pandemią? - zastanawia się Marcin Mączyński.

Sytuacja w hotelarstwie jest więcej niż dramatyczna, zwłaszcza że pomoc oferowana przez rząd nie dość, że jest spóźniona, to mocno niewystraczająca. 

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

- Branża hotelarska potrzebuje odpowiedzialnego planu otwarcia obiektów. Liczymy, że od 4 maja będziemy mogli funkcjonować w pełnym obszarze działania, łącznie z gastronomią i spotkaniami w hotelach. Oczywiście, zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego - dodaje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz