×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Manor House SPA - hotel przyjazny dla osób z alergiami
Manor House SPA ze znakiem jakości ECARF - "przyjazny dla osób z alergiami”./fot. materiały prasowe

Manor House SPA - hotel przyjazny dla osób z alergiami

Autor: MB Opublikowano: 05 czerwca 2023 13:53

Manor House SPA ze znakiem jakości ECARF - to hotel "przyjazny dla osób z alergiami”.

Hotel "przyjazny dla osób z alergiami”

Manor House SPA ze znakiem jakości ECARF - to hotel "przyjazny dla osób z alergiami”.


- Alergia jest dziś tak powszechną przypadłością, że jest nazywana chorobą cywilizacyjną XXI wieku. Według badań już nawet co czwarty mieszkaniec Polski obserwuje u siebie objawy alergii. Mogą wystąpić one z różnym nasileniem i w różnych wieku, a lista alergenów ciągle się wydłuża. Naukowcy podają, że każdy z nas jest obciążony 10% ryzykiem wystąpienia alergii, a że zależy nam na komforcie wszystkich naszych Gości, już od 2015 r. tworzymy warunki sprzyjające specyficznym potrzebom osób z alergiami. Są to specjalnie przygotowane i wyposażone pokoje, kosmetyki i środki czystości, wentylacja czy certyfikowane filtry w odkurzaczach. Jest to także dedykowana alergikom oferta gastronomiczna – od stosowania specjalnych procedur w kuchni, przez możliwości wykluczenia lub zamienienia danego produktu, po przygotowywanie po wcześniejszym zamówieniu posiłków pod indywidualne potrzeby osoby z alergią. - tłumaczy Dorota Tokarska, Dyrektor Marketingu hotelu Manor House SPA.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Aby spełnić restrykcyjne zalecenia weryfikacji Europejskiego Centrum Badań Alergii (ECARF), Manor House SPA w części hotelowej wyodrębnił pokoje w budynku Term Zamkowych, które przygotowano z myślą o specyficznych potrzebach osób z alergiami (podłogi z egzotycznego drewna, okna umożliwiające wentylację i zewnętrznie kontrolowany system klimatyzacji oraz specjalne wyposażenie pokoi: oczyszczające jonizatory powietrza, jonizujące lampy solne, poduszki z łuską gryczaną, antyalergiczne pokrowce na materace, kołdry, poduszki i bawełniana pościel). Pokoje przyjazne dla alergików są odseparowane od pokoi dla Gości, którzy przyjeżdżają ze zwierzętami (inny budynek).

Jeśli chodzi o część gastronomiczną, audytorzy potwierdzili, że w hotelowej kuchni potrawy są pakowane, przechowywane i przygotowywane w sposób wykluczający kontakt z alergenami (produkty, naczynia i przybory kuchenne, odrębne stanowiska pracy). W menu znajduje się wykaz alergenów w poszczególnych potrawach, a w kuchni jest dostępna żywność alternatywna, np.: makarony z pszenicy durum bez jajek, kasze, ryż, ziemniaki, mleko bez laktozy, sojowe, kokosowe, owsiane i migdałowe, pieczywo bezglutenowe, musli i chleb bez orzechów, orzeszków ziemnych oraz migdałów dostępne na śniadanie, wywar warzywny bez selera czy desery bez nabiału, jajek i orzechów, np. sorbety. Pracownicy Manor House SPA odbyli także szkolenie ECARF.

Hotel Manor House SPA od początku swojego istnienia promuje holistyczną filozofię, stawia się tu na naturalne, bezpieczne i ekologiczne metody (zabiegi SPA, kąpiele, masaże, terapie energetyczne) i dba o środowisko naturalne, m.in. poprzez stosowanie produktów regionalnych (ograniczanie długich transportów), wegańskich i BIO (np. tłoczone na zimno soki z okolicznych sadów, jaja od kur z wolnego wybiegu z lokalnej fermy drobiu), ograniczenie plastiku i segregację odpadów czy naturalne metody utrzymania parku. 

Mazowiecki kompleks hotelowy Manor House SPA**** - Pałac Odrowążów***** to p osiadłość pałacowo-parkowa w Chlewiskach - jedna z najstarszych rezydencji ziemiańskich w Polsce. Św. Jacek Odrowąż, właściciel Chlewisk w XII w., jako jedyny Polak został wyróżniony posągiem na placu przed Katedrą św. Piotra w Rzymie. 

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz