Partnerzy portalu
Manturo Hotels stawia na mobilne apartamenty premium Fot. Shutterstock

Manturo Hotels stawia na mobilne apartamenty premium

Autor: propertynews.pl Data: 23 lipca 2019 15:03

Manturo Hotels jako pierwszy operator na świecie wprowadza nowatorski model biznesowy zakładający budowę hotelu rozproszonego pod marką Solycamp by Manturo, opartego o mobilne apartamenty w standardzie hotelowym porównywalnym z obiektami pięciogwiazdkowymi – podaje inwestor.

Polska firma hotelarska Manturo Hotels planuje uruchomić w przyszłym roku pierwszy hotel rozproszony pod marką Solycamp by Manturo, oparty o mobilne apartamenty, w Chorwacji, podała spółka. W dalszej perspektywie Solycamp by Manturo ma pojawić się we Włoszech oraz Francji.

– Część apartamentów powstanie dzięki autorskiej koncepcji inwestycyjnej M-Condo, która zapewnia inwestorowi większe bezpieczeństwo i gwarantowane 9 dochodu w skali roku, wraz z dwutygodniowym pobytem w apartamencie - czytamy w komunikacie spółki.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

– Od kilku lat uważnie śledzimy rozwój resortów kampingowych w basenie Morza Śródziemnego i widać wyraźnie, że będą one zyskiwały na znaczeniu. Pomimo cen porównywalnych z hotelowymi nie powstała jeszcze marka hotelowa będąca operatorem na terenie resortu kempingowego. Praktycznie dotychczas cała branża bazuje na produkcie turystycznym i noclegowym. Przeprowadziliśmy analizy, z których wynika, że coraz więcej klientów wybiera resorty kempingowe, zamiast nadmorskich resortów hotelowych, ze względu na bliskość z naturą i dostępem do znacznie większej ilości atrakcji. Jednak to, czego im brakuje to standard obsługi hotelowej i dostęp do wyselekcjonowanych usług. Model hotelu rozproszonego wspierany nowoczesną technologią i usługami znanymi z aplikacji mobilnych jest na to doskonałą odpowiedzią - powiedział prezes Manturo Hotels Bartłomiej J. Gawron, cytowany w komunikacie.

Eurostat szacuje, że w EU znajduje się 26 tys. kempingów z ok. 10 mln miejsce noclegowych. 30% tej liczby znajduje się we Francji, 15% we Włoszech i 4,5% w Chorwacji, podkreślono w materiale.

Czytaj więcej: propertynews.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz