×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Marriott wstrzymuje inwestycje w Rosji
Marriott wstrzymuje inwestycje w Rosji / fot. unsplash

Marriott wstrzymuje inwestycje w Rosji

Autor: PAP Data: 10 marca 2022 13:20

Sieć hoteli Marriott International Inc. ogłosiła w czwartek, że po ataku Rosji na Ukrainę zdecydowała się wstrzymać otwarcie kolejnych hoteli i wszelkie przyszłe inwestycje w Rosji - przekazał w czwartek Reuters. Istniejące hotele pozostają na razie otwarte.

"Nasze hotele w Rosji są własnością osób trzecich i nadal oceniamy, czy będą one mogły pozostać otwarte" - poinformowała spółka.

Marriott zamknie swoje biuro korporacyjne w Rosji

Reuters wskazał, że firma zamknie swoje biuro korporacyjne w Rosji, dołączając do swoich odpowiedników Hilton Worldwide Holdings Inc. i Hyatt Hotels Corp, które ogłosiły podobne ruchy.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Czwartek jest 15. dniem inwazji Rosji na Ukrainę. W związku z rosyjską napaścią na Ukrainę wiele państw i przedsiębiorstw na świecie nałożyło na Rosję sankcje gospodarcze i polityczne. Działalność w Rosji wstrzymało też wiele międzynarodowych koncernów - m.in. marki technologiczne, samochodowe, odzieżowe.

Marriott International, Inc. jest amerykańską firmą, która prowadzi, franczyzuje i udziela licencji na obiekty noclegowe, w tym hotelowe, mieszkalne i nieruchomości użytkowane w oznaczonym czasie. Firma ma ponad 1,3 mln pokoi hotelowych w ponad 7300 hotelach, znajdujących się w 134 państwach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz