Partnerzy portalu
Martynika zamyka hotele. Turyści muszą opuścić wyspę Martynika zamyka hotele; fot. unsplash.com

Martynika zamyka hotele. Turyści muszą opuścić wyspę

Autor: PAP Data: 10 sierpnia 2021 11:36

Władze Martyniki, zamorskiego departamentu Francji leżącego w Małych Antylach, ogłosiły zaostrzenie restrykcji epidemicznych w związku z gwałtownym wzrostem zakażeń. Turyści przebywający na wyspie zostali poproszeni o jej bezzwłoczne opuszczenie.

Lockdown na Martynice

Wchodzimy w drugą fazę lockdownu” – ogłosił prefekt departamentu Stanislas Cazelles podczas poniedziałkowej konferencji prasowej w Fort-de-France. Przed dziesięcioma dniami na Martynice wprowadzono pierwszą serię restrykcji, w tym – godzinę policyjna obowiązującą od godz. 20 do godz. 5 dnia następnego.

Zgodnie z oświadczeniem prefekta wszystkie placówki handlowe oprócz sklepów z żywnością i aptek pozostaną zamknięte.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

- Nieczynne będą też hotele – wykorzystywane od teraz wyłącznie w celach wyłącznie służbowych, a być może także dla czasowego kwaterowania osób wymagających izolacji – powiedział Cazelles. Hotele nie będą natomiast dostępne dla turystów, którzy są zachęcani do bezzwłocznego opuszczenia Martyniki.

Administracja i usługi mają przejść na system pracy zdalnej – zaznaczył prefekt. Zapowiedział też, że wszystkie placówki rekreacyjne i kulturalne będą zamknięte. Nie będzie również wstępu na plaże.

Mieszkańcy mogą oddalać się od swych domostw na odległość nie większą niż 1 km – w pierwszej fazie dozwolone były podróże w promieniu 10 km.

Zamieszkiwany przez ponad 371 tys. mieszkańców departament Martyniki jest absolutnym liderem, jeśli chodzi o dobowy przyrost zakażeń. Wskaźnik zapadalności wynosi tam 1200 przypadków na 100 tys. mieszkańców. Szpitale na wyspie są obłożone w 227 proc. – pisze AFP.

Wprowadzenie 30 lipca pierwsze fazy restrykcji wywołało niezadowolenie części mieszkańców. Na wyspie doszło do zamieszek. W czwartek na Martynice zjawi się francuski minister ds. wspólnot terytorialnych Sebastien Lecornu, który od wtorku będzie przebywać na pobliskiej Gwadelupie, gdzie również manifestanci starli się z policją.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz