Partnerzy portalu
Mercure Kraków Fabryczna City otwarty dla gości
Hotel Mercure Kraków Fabryczna City otworzył drzwi dla pierwszych gości / fot. materiały prasowe

Mercure Kraków Fabryczna City otwarty dla gości

Autor: portalspozywczy.pl/informacja prasowa Data: 12 października 2021 17:39

Hotel Mercure Kraków Fabryczna City otworzył drzwi dla pierwszych gości. To kolejny obiekt grupy Accor, który dołącza do rodziny hoteli Mercure.

195-pokojowy hotel Mercure Kraków Fabryczna City znajduje się przy ul. Fabrycznej 13 i jest częścią kompleksu Fabryczna City. Obiekt nawiązuje designem do swojej lokalizacji na zrewitalizowanym terenie po dawnej Fabryce Wódek  POLMOS. 

- Każdy hotel Mercure różni się motywem przewodnim, designem, ale łączy je inspiracja lokalną kulturą. Mercure Kraków Fabryczna City jest drugim hotelem tej marki w Krakowie, a po ukończeniu części konferencyjnej, będzie też największym kompleksem konferencyjno-kongresowym w ofercie sieci Accor w stolicy Małopolski – podkreśla Jacek Stasikowski, dyrektor ds. rozwoju sieci Accor.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Hotel oferuje 195 nowocześnie wyposażonych pokoi, w tym 10 apartamentów, 34 pokoje łączone oraz 49 przestronnych pokoi z sofą i aneksem kuchennym. W każdym pokoju znajduje się lodówka, sejf, szybkie łącze WiFi oraz miejsce do pracy.

- Przestrzeń hotelowa zaprojektowana została z myślą o zróżnicowanych potrzebach gości. Jest idealna zarówno dla osób podróżujących służbowo, jak i tych szukających wygodnych rozwiązań na długie pobyty. Kraków przyciąga jednak przede wszystkim turystów i rodziny z dziećmi. Specjalnie na nich czeka szeroka oferta kompleksu, a w niej przestronne pokoje oraz apartamenty z wyposażoną kuchnią i osobną sypialnią, restauracje koncepcyjne wielu smaków, a także basen z częścią odnowy biologicznej, sauny, grota solna, a niebawem także fitness – opowiada Joanna Chwastek-Pluta, dyrektor generalny hotelu Mercure Kraków Fabryczna City.

Nowy koncept kulinarny Fabryczna 13

Restauracja hotelowa Destilo to jeden z konceptów gastronomicznych dostępnych w pasażu. Wraz z hotelem otwiera się koncept kulinarny Fabryczna 13, który z Destilo tworzy sześć restauracji z kuchnią polską, włoską, azjatycką i wegetariańską. Atrakcją konceptu jest rzemieślniczy browar Nowa Wytwórnia, z piwem warzonym na miejscu.

Miejsce relaksu, odnowy i wypoczynku

Na powierzchni ok. 1500 m2 stworzona została przestrzeń dla użytkowników sektora sportowo-rekreacyjnego. W kompleksie działa luksusowa strefa basenowa i powstaje butikowy klub fitness w standardzie premium. Na okolicznych mieszkańców Krakowa pod adresem Fabryczna 13 czeka oferta treningów grupowych i indywidualnych, seanse inhalacyjno-relaksacyjne i wiele więcej.

Lokalizacja

Inwestycja położona jest w odległości 10 km od przebiegającej przez Kraków autostrady A4 oraz 20 km od Międzynarodowego Portu Lotniczego w Krakowie-Balicach. Historyczne Stare Miasto i Rynek Główny mieszczą się w odległości ok. 15 minut spacerem, a stara żydowska dzielnica Kazimierz to zaledwie 10 minut pieszo. Droga do Dworca Głównego zajmuje 8 minut, do Tauron Areny można dotrzeć już w 5 minut, do centrum targowego Expo w 10 minut, a centrum kongresowe ICE oddalone jest o 15 minut drogi. 

Kolejne etapy – centrum konferencyjne i Muzeum Fabryka Wódki

Kolejny etap uruchomienia kompleksu, część eventowa wraz z Muzeum Fabryka Wódki, planowany jest na wiosnę 2022 roku. Zostanie wówczas otwarte Centrum Konferencyjne, liczące łącznie prawie 3500 m2 powierzchni, w którym znajdzie się 10 nowocześnie wyposażonych sal.

Niewątpliwie jedną z największych atrakcji Fabrycznej City stanie się multimedialne Muzeum Fabryka Wódki, które opowiadać będzie między innymi o 100-letniej historii tego miejsca od powstania Zakładów Państwowego Monopolu Spirytusowego, aż do czasów świetności Destylerni POLMOS.

Autorem konceptu „miasta w mieście” i wykonawcą tego omnifunkcyjnego projektu pod nazwą Fabryczna City, a w nim części biurowej, mieszkaniowej oraz usługowej, jest Grupa INTER-BUD, która jest polską prywatną grupą inwestycyjną i wykonawczą, istniejącą na krakowskim rynku od ponad trzydziestu lat. 

Otwarcie całego kompleksu z centrum konferencyjnym i muzeum jest zaplanowane na wiosnę 2022 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz